За інформацією: Суспільне Полтава.
У Щербанівській громаді завершують підготовку до опалювального сезону. Влітку у будинках із централізованим опалення відремонтували дахи, котельні та закупили для них генератори. У будинках, де індивідуальне, мешканці нині самостійно готуються обігрівати свої оселі. У разі блекауту у таких помешканнях опалення не буде.
Про це Суспільному розповів голова Щербанівської сільради Ігор Процик.
"Документи щодо закупівлі газу спрямовані у "Нафтогаз України". Сподіваюся, що вони будуть підписані, тарифи Уряд на сьогоднішній день і до кінця опалювального сезону, тарифи не піднімає. Тому однозначно компенсація з боку сільради буде. Тим більше, ми й цього року дотували – близько 6 мільйонів", — повідомив Ігор Процик.
За словами Ігоря Процика, із бюджету сільради компенсують різницю в тарифі. Яка це буде сума, визначать на найближчій сесії сільради. Розпочати опалювальний сезон у Щербанівській громаді планують із 1 листопада.
Одна з котелень у Щербанівській громаді на Полтавщині. Суспільне Полтава
У Щербанівській громаді нині 25 будинків, які опалюються централізовано, ще 25 – із індивідуальним опаленням. У таких квартирах встановлені газові двоконтурні котли, та працюють вони від електрики, розповів начальник управління житлово-комунального господарства В’ячеслав Макаренко. А самі котельні мають генератори.
"У нас забезпечені дві котельні важкими генераторами. Порядка на генератор – 17 літрів (пального – ред.) на годину. Залежно від завантаження. Генератори ми встановлювали влітку, тестували їх, але це ж не на повному завантаженні котельнь. То кількість пального може варіюватися дуже сильно", — зауважив начальник управління ЖКГ Щербанівської сільради В’ячеслав Макаренко.
Потужний генератор на котельні у Щербанівській громаді на Полтавщині. Суспільне Полтава
За словами В’ячеслава Макаренка, влітку 2024-го на ремонт котелень із бюджету громади спрямували 500 тисяч гривень. На ремонт дахів – близько мільйона. Також закупили дві тисячі тонн пального.
Анастасія Сбоєва зі Щербанів живе в будинку з індивідуальним опаленням. Жінка розповіла, що коли немає електрики, у квартирі не працює котел.
"Коли не було світла дві доби й три доби, ми виходили із ситуації наступним чином: ми гріли дитину за допомогою газу. Я вмикала газ, а потім парила свою дитину в гарячій воді. Закривали всі двері й всі вікна. Зараз ми хотіли взяти собі акумулятор, але його на довго нам не вистачить. Максимум – це 4-5 годин", — поділилась місцева жителька Анастасія Сбоєва.
Жителька громади Анастасія Кутенна. Суспільне Полтава
"Ми думали з чоловіком, що купимо батареї, які забезпечать наш котел електрикою. І, так як у нас двоє дітей, то тепло в квартирі – для нас важливе. Тому що буде холодно і діти почнуть хворіти. А наступного року вже можливо, якщо нам дозволять фінанси, ми зможемо утеплити нашу квартиру зовні", — розповіла місцева жителька Анастасія Кутенна.