У селі Затурине частина місцевих проти нових поховань, які з’явилися після трагедії в Інституті зв’язку

За інформацією: Суспільне Полтава.

Частина жителів Затуриного проти розширення поховань на кладовищі поблизу села. Нові могили з'явилися у 13-му секторі цвинтаря, там поховані жертви російського удару по Інституту зв'язку. Ці могили – у санітарно-захисній зоні та наближають межі кладовища до селища.

Про це Суспільному розповів місцевий житель Олег Передерій.

На Затуринському кладовищі під Полтавою з’являються нові могили. Тут ховають, зокрема, жертв обстрілу Інституту зв’язку.

"Ми з вами перебуваємо на земельній ділянці, виділений під розташування кладовища, от справа в мене 13-й сектор, здійснено поховання в межах санітарно-захисної зони", — розповів місцевий житель Олег Передерій.

Могили нових поховань на Затуринському кладовищі. Суспільне Полтава

Як раніше повідомляв заступник міського голови Володимир Чередниченко, під поховання жертв Інституту зв’язку виділили 12-й та 13-й сектори кладовища. Вони розташовані на лінії з 9-м сектором, де поховання заборонили на вимогу громади Затуриного.

"Дев’ятий сектор, від найближчого поховання 289 метрів до найближчого домоволодіння в селищі Затурине. Бачимо, що ці поховання також десь приблизно розташовані в межах 300 метрів", — продовжив Олег Передерій.

"Ми знаємо, що це трагедія, у нас там теж загинули рідні, знайомі, друзі.У мене особисто дуже багато спогадів про це училище. Але є вільні місця, можна, якщо це підійти по-людськи саме, можна зробити все це правильно, цивілізовано", — розповіла місцева жителька Віта Воробель.

Перші могили загиблих під час обстрілу Полтави 3 вересня. Суспільне Полтава

Як розповів заступник міського голови Валерій Пархоменко, місце для поховання загиблих під час обстрілу Інституту зв’язку обрали через прохання їхніх рідних.

"Це цивільні, це не військові. Військові поховані на меморіалі, на Затуринському меморіалі", — повідомив перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

Жителі Затуриного вважають, що кладовище поблизу села розмістили і продовжують використовувати незаконно. Документально санітарно-захисна зона там не визначена.

Вириті могили для нових поховань у 13-му секторі. Суспільне Полтава

"Органами місцевого самоврядування 20 років земельна ділянка використовується з порушенням, з порушенням державних санітарних норм та правил щодо утримання територій кладовища, відсутній проєкт як на цю земельну ділянку, як на то старе кладовище, яке лише було узаконено і передано в постійне користування СК ПРО 2018-го року", — додав Олег Передерій.

Могила загиблого під час обстрілу Інституту зв’язку. Суспільне Полтава

"На руках є державний акт на землю, виданий в 2004 році. Земля затверджена, сьогодні нам необхідно зрозуміти природно-охоронну зону, яка там є. А документи на неї є, документи всі виготовлені, і зауважень немає. Найкраще – це зробити обмеження у вигляді там паркану. Але сьогодні було прораховано, якщо обмежити цю територію забором, це 10 мільйонів гривен", — продовжив Валерій Пархоменко.

Нині є пропозиція позначити фізичні межі кладовища відповідно до проєктної документації з урахуванням санітарно-захисної зони.

Новини України