У селі Гора, що на Полтавщині, більше двох тижнів без води: чи змінюється ситуація із боргом

За інформацією: Суспільне Полтава.

У Щербанівській громаді жителі села Гора та частина абонентів Шмиглів більше двох тижнів без води. Причина – борги обслуговуючого кооперативу "Горянка" перед обласним комунальним підприємством "Полтававодоканал".

Нині із 740 255 гривень сплачено тільки 5%. Про це Суспільному повідомила речниця "Полтававодоканалу" Інна Рудяк.

Споживачі у цих селах обрали нового керівника об’єднаного кооперативу "Горянка". Нею стала місцева Жанна Бережна. Нині вона збирає з кожного абоненту по 1000 гривень, аби сплатити частину боргу. Кошти також надавали меценати та місцеві підприємці, розповіла Суспільному Жанна Бережна.

Мешканці села Гора возять воду. Суспільне Полтава

"Внесемо частину коштів для погашення боргу, сподіваємося, що вони підуть нам на поступки та відкриють кран, тому що у нас зараз стоїть дуже важливе питання щодо відкриття школи. Якщо нам до 15 числа (серпня – ред.) "Водоканал" не відкриє кран, то школу можуть не відкрити",розповіла новообрана керівниця ОК "Горянка".

Оплачувати борги перед "Полтававодоканалом" Щербанівська сільрада не може, розповів Суспільному сільський голова Ігор Процик.

"Питання школи – не стоїть, що вона не буде відкрита. Вона буде відкрита. Інше питання, шановні мешканці, ще раз повторюю: борги за вас ніхто гасити не буде. Ми юридично не маємо права", додав Ігор Процик.

Цистерна з водою. Суспільне Полтава

Нині мешканці користується водою зі свердловин та криниць у приватних подвір’ях, решта – беруть воду із цистерни, яку централізовано привозять від сільради. Кошти на неї дали приватні підприємці та спрямували із місцевого бюджету, розповів начальник управління житлово-комунального господарства Щербанівської сільради В’ячеслав Макаренко.

Місцева пенсіонерка Лідія, аби забезпечити себе водою до цистерни, яку привозять в село щотижня, ходить по кілька разів на день, розповідає місцева жителька Лідія.

"Води немає, хто в цьому винен – не зрозуміло. Дуже тяжко, я мало того, що пенсіонерка, так ще й інвалід, поки дошкутильгаю туди-туди. Дуже важко, і погано, що немає води, як воно оце така спека, навколо тільки вода потрібна, а її немає", поділилася місцева жителька Лідія.

Цистерна приїжджає раз на день. Суспільне Полтава

Для родини на добу потрібно приблизно 50 літрів води, розповів місцевий житель Богдан Переяславець.

"Ось тягаємо у баклагах. Оце так місцеві наші органи правління довели нас до такого. Ми у двоповерхівках живемо, зараз без каналізації – "саме те", "дуже добре", температура під, 40 і воду тягаємо, як ішаки", — розповідає місцевий Богдан Перяславець.

Станом на 25 липня сума заборгованості складал 740 255 гривень. За словами В'ячеслава Макаренка, із 12 серпня планують провести чергові переговори із "Полтававодоканалом", сільрадою та новою керівницею "Горянки".

"Воду дадуть після сплати боргу, сплачено лише 5% від суми заборгованості", розповіла Суспільному речниця "Полтававодоканалу" Інна Рудяк.

Новини України