У Полтавській обласній лікарні встановили новий ангіограф: хто може звернутися

За інформацією: Суспільне Полтава.

У Полтавській обласній лікарні завершили встановлення ангіографа. Це обладнання, яке дозволяє обстежувати патології судин та оперативно лікувати захворювання нервової системи.

Про це Суспільному розповів завідувач нейрохірургічного відділення обласної лікарні Михайло Тончев.

Ангіограф призначений для дослідження судин. Будівництво приміщення та монтаж обладнання у обласній лікарні тривав майже рік. Нині роботи завершили.

Ангіограф коштує понад 70 мільйонів гривень. Суспільне Полтава

"Повністю технічне забезпечення, воно спрямовано на лікування пацієнтів з патологією нервової системи. Туди входить голова, мозок, спинний мозок. Він зроблений безпосередньо для лікування пацієнтів з геморагічним інсультом, ішемічним інсультом, вадами розвитку судин головного мозку. Фактично він дозволяє пролікувати майже весь спектр цих захворювань", — розповів завідувач нейрохірургічного відділення обласної лікарні Михайло Тончев.

Ангіограф використовуватимуть для лікування хвороб нервової системи. Суспільне Полтава

На облаштування операційної та встановлення апарату витратили понад 73,5 мільйони гривень. Цей проєкт мав кілька джерел фінансування, розповів начальник ОВА Філіп Пронін.

Робоча зона лаборанта-асистента, який допомагає в роботі з ангіографом. Суспільне Полтава

"Обладнання коштує майже 40 мільйонів гривень, це були кошти Всесвітнього банку. Міністерство охорони здоров'я зі свого боку долучилось, щоб доставили цей апарат сюди в Україну. А з боку обласного бюджету ми виділили майже 32 мільйони гривень для того, щоб збудувати, спроєктувати це приміщення. Крім того, залучались кошти самої обласної лікарні, які були зароблені, зекономлені – це приблизно 1,5 мільйона гривень", — повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

Палата у обласній лікарні для пробудження пацієнта після операції. Суспільне Полтава

Також у лікарні облаштували післяопераційну зону, де пацієнти під наглядом лікарів відходять від наркозу.

"Саме ця палата призначена для того, щоб пацієнтів, які перенесли оперативне втручання, васкулярне, на новому нашому ангіографі транспортувати з операційної сюди для перебування тут в ранньому післяопераційному періоді. Це європейський стандарт, палати пробудження, дозволяють зекономити час між оперативними втручаннями, не очікуючи пробудження пацієнта на операційному столі", — додав завідувач реанімації нейрохірургічного профілю Андрій Прошельцов.

Післяопераційна палата. Суспільне Полтава

Як розповів Михайло Тончев, такі ж ангіографи та супутнє до них обладнання встановили також у Дніпрі та Білій Церкві.

Новини України