За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві цього тижня за сприятливих погодних умов завершать поточний ремонт пам’ятника Тарасу Шевченку, що розташований у парку неподалік краєзнавчого музею. Нині його вже фарбують.
Про це Суспільному розповів директор комунального підприємства "Декоративні культури" Ігор Ляшко.
Директор комунального підприємства “Декоративні культури” Ігор Ляшко. Суспільне Полтава
За його інформацією, востаннє пам’ятку реставрували п’ять років тому.
"Проведено роботи з розчищення швів, видалено стару шпаклівку та фарбу. Після цього шви знову були заґрунтовані, нанесена сітка та все ретельно поґрунтовано для підготовки до фарбування. Наступний етап – фарбування пам’ятника. Оскільки пам’ятник повинен зберігати свій автентичний колір, ми запрошуємо спеціалістів. Для того, щоб вони погодили нам фарбу", — прокоментував Ігор Ляшко.
Востаннє пам’ятку реставрували п’ять років тому. Суспільне Полтава
Нині пам’ятник уже фарбують. Реставрацію розпочали тиждень тому, розповів Ігор Ляшко.
"Це правильне рішення, тому що треба відтворювати свою історію, свої пам’ятники. Я думаю, тут сума не дуже велика була виділена на реконструкцію цього пам’ятника, тому, думаю, це правильне рішення. Головне, щоб основні наші пам’ятники були в належному стані та прикрашали наше місто", — розповів місцевий житель Микола.
Нині пам’ятник вже фарбують. Суспільне Полтава
2026 року виповниться 100 років із дня встановлення монумента.
"По договору у нас заплановано близько 145 тисяч. Кошти після завершення робіт будуть оплачені в повному обсязі або частково", — повідомив Ігор Ляшко.
За сприятливих погодних умов ремонтні роботи завершать вже цього тижня. Суспільне Полтава
За сприятливих погодних умов ремонтні роботи завершать уже цього тижня.
Що відомо про пам'ятник Тарасу Шевченку в Полтаві
П’ятиметровий пам’ятник Тарасу Шевченкові у Полтаві – один із найвищих в області. Створив його скульптор Іван Кавалерідзе. Це – чотиригранна скеляста піраміда, на верхівці якої розміщена скульптура поета. Висота фігури – 180 сантиметрів, а постаменту – понад 3 метри.
Відкрили пам’ятник 12 березня 1926 року. Про це раніше розповідала Суспільному працівниця Полтавського краєзнавчого музею Оксана Сулима.
За словами архітектора Артура Арояна, у роки Другої світової війни пам’ятникові пошкодили обличчя, частково відбили руку та ніс.