За інформацією: Суспільне Полтава.
В обласному центрі волонтери планують розширити притулок для тварин, який вони створили близько чотирьох років тому. Аби приймати нових тварин і надалі, хочуть облаштувати з десяток вольєрів. Для цього потрібна допомога будматеріалами.
Про це Суспільному розповіла волонтерка Олена Мирополець.
Нині на території притулку мешкає близько півтори сотні котів та собак, однак для нових вихованців місця вже немає.
На території притулку у Полтаві мешкає близько півтори сотні котів та собак. Суспільне Полтава
"Взагалі у мене більше 160 собак і близько 60 котів, половина з яких перебуває в притулку, це 81 собачка і коти всі тут. Я опікуюся в промзоні Супрунівка, тут неподалік, за посадкою. Там, де тварини вже звикли жити без господаря і притулок, вольєр для них – це буде дуже стресова ситуація, та і немає куди їх дуже забирати", – розповіла волонтерка Олена Мирополець.
Як живуть коти у полтавському притулку. Суспільне Полтава
Притулок існує чотири роки. Собак та котів тут годують, лікують і забезпечують всім необхідним. Територію волонтери облаштовують своїми силами.
Територію притулку для тварин у Полтаві волонтери облаштовують своїми силами. Суспільне Полтава
"Дуже багато тварин евакуйованих із зон бойових дій, деякі евакуації ми проводимо самі, деяких тварин привозять наші хлопці із ЗСУ, також у нас є свої неблагополучні люди чи як їх назвати, які викидають тварин у ліс, посадки. Також ми брали участь в евакуації притулку Майбороди із Підлісся, що на Київщині, теж умови були неналежні для утримання. Тому ми привезли до Полтави 10 собачок", – додала Олена Мирополець.
Деяких тварин евакуюють із зон бойових дій та привозять до полтавського притулку. Суспільне Полтава
Притулок облаштований на території колишньої бази.
"Починали притулок з однієї будки, зробили маленький загончик (були маленькі цуценятки), потім ще собачок привезли, ще. І ми зрозуміли, що треба щось робити, бо собаки прибували, а десь треба було утримувати їх, годувати і ми стали будувати – побудували паркани, зробили майданчик, зробили вольєри", – розповів Суспільному волонтер Андрій Драган.
Нині для нових тварин місця у притулку вже немає.
"Ми не маємо права відмовити їх прийняти, але наразі притулок переповнений і ми просто змушені припинити прийом тварин, навіть тих хто потребує допомоги, тому що розширюватися ми можемо, але немає ні будівельних матеріалів, ні робочої сили – нас просто тільки двоє", – розповіла Олена Мирополець.
У полтавському притулку для нових тварин вже немає місця. Суспільне Полтава
Люди можуть допомогти будматеріалами. Потрібен бетон, цемент, пісок, залізо, профнастил, металева сітка та металеві кутки, а також дошки та будки. За допомогою цього волонтери планують збудувати ще щонайменше десяток вольєрів.