За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві в міському парку мікрорайону Браїлки відкрили Алею Пам’яті учням ліцею № 13, які загинули внаслідок російського ракетного удару 1 лютого цього року.
Як повідомила кореспондентка Суспільного, там установили табличку з іменами дітей та віршем-присвятою. Рідні, знайомі, педагоги та учні ліцею поклали до неї квіти та іграшки.
У Полтаві в парку мікрорайону Браїлки відкрили Алею Пам’яті дітям, які загинули 1 лютого цього року внаслідок ракетного удару. Софія Яворська, Діана та Даніїл Запішні навчались у 13-му ліцеї. Аби вшанувати їхню пам'ять, у парку висадили сакуру та встановили табличку з віршем-присвятою.
Полтавський парк мікрорайону Браїлки, де встановили табличку з іменами загиблих дітей та висадили сакуру. Суспільне Полтава
"Ми почали організацію зі школою разом, із учителями. Учителька 13-ї школи Степаненко написала цей вірш. Мені його прислали — ми погодили. Після того я почав шукати рекламне агентство, де ми могли б виготовити таку табличку. Спільними зусиллями створили таку табличку пам’яті. Директор зробив її безплатно. Виготовив сам стійку, ми з друзями приїхали і все це організували", — розповів дідусь Софії Яворської Ігор Яворський.
Стенд з фотографіями загиблих внаслідок ракетного удару дітей та їхні малюнки. Суспільне Полтава
Як розповів дідусь, дев’ятирічна Софія Яворська була талановитою дівчинкою. Відвідувала вісім гуртків, вивчала китайську мову.
"Вона займалась і настільним тенісом, і шахами, в’язанням, малюванням, дуже часто відвідувала бібліотеку. Чому дизайн такий таблички, англійською мовою і японською? Тому що моя внучка почала самостійно вивчати китайську мову. Коли я в неї спитав, що це ж дуже важко, ієрогліфи. А вона каже: "Для мене, дідулю, це не важко, тому що я —творча людина". Тому я прийняв рішення на табличці написати японською мовою, як це дерево. Оскільки японські і китайські ієрогліфи майже однакові", — пригадує Ігор Яворський.
Пам’ятна табличка в Полтаві на честь дітей, які загинули внаслідок ракетного обстрілу 1 лютого. Суспільне Полтава
"Найважливіше місце, як не сумно це казати, це кладовище. Ми туди їздимо майже кожного дня. У нас була одна внучка і один син, тому у нас більше немає нікого. Усе життя тепер одна прірва і велика-велика безодня. Їм би нашу країну ще підіймати і підіймати. Але ворожа ракета забрала їхні життя", — додав Ігор Яворський.
У полтавському парку мікрорайону Браїлки діти залишили біля сакури білих пташок. Суспільне Полтава
"Діана була моєю ученицею, була моєю дитиною. Вони всі мої діти, мої первістки. І кожен з них займає якусь частинку мого життя. І разом з Діаною пішла якась частинка мене. Вона була чудовою дівчиною, ні в чому не винною. Дуже шкода, що ми втрачаємо дітей. Хай у думках, вона з нами завжди", — сказала вчителька Діани Запішньої Жанна Семиренко.
Діти, які загинули 1 лютого цього року внаслідок російського ракетного удару. Суспільне Полтава
Семирічний Даніїл Запішній загинув 1 лютого разом із сестрою та батьками.
"Моя дитина разом із ним була в групі продовженого дня. Ми товаришували, дружили, були найкращими друзями. У них було дуже багато спільних ігор. Вони полюбляли гратися в лего, динозавриків — створювали свій світ. Данька був дуже світлою дитинкою, сонячною. Завжди посміхався, завжди був позитивчиком. Дуже енергійний. Ми його дуже всі любили. Це тепер наше таке місце, будемо завжди сюди приходити, у будь-який день", — поділилась педагогиня-організаторка ліцею № 13 Тетяна Харченко.
Полтавські школярі вішали дзвіночки на дерева, як символ пам’яті про загиблих 1 лютого дітей. Суспільне Полтава
Школярі прив’язали на гілки дерев дзвіночки як символ пам’яті про загиблих дітей і залишили біля сакури білих пташок.
Що відомо про обстріл Полтави 1 лютого 2025-го
Армія РФ обстріляла Полтаву зранку 1 лютого. Ракета влучила у житловий будинок близько 07:44. Через це зруйновані усі пʼять поверхів підʼїзду. На місці виникла пожежа. За даними т.в.о начальника Полтавської ОВА Володимира Когута, застосували ракету Х-22, таку ж у червні 2022-го випустили по торговельному центру "Амстор" у Кременчуці. Внаслідок обстрілу пошкодження отримали майже два десятки багатоквартирних будинків та дитсадок, розташовані поруч.
Станом на 16:30 2 лютого завершили пошуково-рятувальні роботи.
Загинули 15 людей , з них 3 дитини віком 7, 9 та 12 років. 20 – постраждали, з них 4 дитини віком 3 місяців, 2, 8 та 12 років. 22 вдалося врятувати. Про це Суспільному повідомили у ДСНС Полтавщини.
Зафіксовано пошкодження 259 квартир, понад 350 розбитих вікон та більше 190 зруйнованих балконів.
У Полтавській області з 2 по 4 лютого оголосили триденну жалобу за загиблими внаслідок обстрілу. Відповідне розпорядження підписав т.в.о начальника ОВА Володимир Когут. У ці дні приспустять прапор України з чорною стрічкою на будівлях органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.