У Полтаві вчитель біології Іван Бондар виростив метеликів у штучних умовах

За інформацією: Суспільне Полтава.

Вчитель біології Полтавської спеціальної школи № 40 Іван Бондар виростив українські та тропічні види метеликів, аби знайомити дітей з життєвим циклом комах наочно. Задля занять з дітьми купив кілька різних гусеней.

Як розповів Суспільному Іван Бондар, зокрема, тропічні метелики у штучних умовах живуть довше, ніж у природі. Комах учитель він виростив сам, аби діти краще засвоювали матеріал.

"Цей процес займає дуже довгий час. У нас у книжці зображена схема, де з яйця вилуплюється гусінь, з гусені лялечка, з лялечки вже метелик. А в 7-му класі ми наочно проходимо цю тему", ― розповів Іван Бондар.

Іван Бондар проводить урок біології з учнями 7 класу. Суспільне Полтава

Задля наочних занять про життєвий цикл комах учитель купив кілька різновидів гусеней українських та тропічних метеликів.

"Дітям дуже цікаво цим займатись, адже це процес, який вони проходять наживу, а не коли ти їм розповідаєш з книжки сухо, і вони там дивляться у вікно, не слухають тебе. А тут вони задіяні повністю, занурюються у це середовище", ― повідомив Іван Бондар.

Іван Бондар купив кілька різновидів гусеней українських та тропічних метеликів. Суспільне Полтава

Виростити метеликів у штучних умовах Іван Бондар спробував уперше. Годує їх цукровим, медовим сиропами або ж фруктами.

"Ми часто проводимо різні досліди. Ми їх годуємо один раз на день і майже весь день вони сидять у своїх будиночках.Також нам Іван Олександрович багато розповідає про різні рослини та тварин", ― розповіла учениця 7 класу, Анна Кущ.

Учні 7 класу розглядають метеликів. Суспільне Полтава

За словами Івана Бондара, для лялечок у штучних умовах потрібна температура 10-15 градусів тепла, для метеликів достатньо 10. В умовах тропіків вони живуть набагато менше, ніж в штучних.

"Це цікавіше, ніж просто вивчати їх з книжки. Це пізнавально. Такого забарвлення більш ніде не можна зустріти на вулиці", ― розповів учень 7 класу, Олександр Кулик.

Іван Бондар знайомить дітей з різними видами метеликів. Суспільне Полтава

Планує вчитель біології почати вирощувати у штучних умовах і махаонів – раритетний вид метеликів, занесений до Червоної книги України.

"Моє завдання подарувати дітям радість і навчити їх, тому це все є", ― повідомив Іван Бондар.

Новини України