У Полтаві скорочується кількість беріз: яка причина

За інформацією: Суспільне Полтава.

У полтавських парках гинуть берези, зокрема, через всихання. На це опосередковано впливає самовільний видобуток березового соку. Пошкоджень зазнали дерева у міському дендропарку.

Про це Суспільному розповів заступник керівника КП "Декоративні культури" Максим Макуха.

Кількість беріз у Полтаві скорочується: дерева гинуть у зелених зонах міста. Зокрема, це стосується тих, які ростуть у міському дендропарку та менших скверах.

"Вони всихають, хворіють, відмирають. Я не можу сказати напряму, що це якось пов'язано з видобутком соку, але та тенденція, що ми втрачаємо берези, в принципі, мабуть, натякає на те, що варто з цією практикою боротися", — розповів Максим Макуха.

Заступник керівника КП “Декоративні культури” Максим Макуха. Суспільне Полтава

За словами Максима Макухи, забір березового соку може опосередковано впливати на відмирання дерев. Неправильна техніка видобутку соку та надмірна кількість отворів, через які рідину набирають, спричиняє загибель рослини. Щоб виростити нове дерево, потрібно близько 40 років.

"Можна провести аналогію з кров'ю людини, якщо дуже багато забирати, то це не піде їй на користь. Так само і сік, це ж така сама фізіологічна рідина, яка транспортує поживні речовини, біологічно-активні речовини для дерева, і якщо її забирати, то рано чи пізно дереву прийде кінець", — пояснив Максим Макуха.

У полтавських парках через всихання гинуть берези. Суспільне Полтава

Нині це роблять хаотично та без дотримання правил видобутку. Зокрема, сік пускали з беріз у дендропарку. Працівники міського парку прибирають усі знаряддя видобутку соку та закривають отвори у деревах, щоб зупинити витік рідини.

"Притягнути когось до відповідальності складно, тому що, фактично, це треба на гарячому впіймати людину. Тому швидше просто перешкоджати такій діяльності і все", — прокоментував Максим Макуха.

Ставок та дерева у дендропарку в Полтаві. Суспільне Полтава

Яка відповідальність передбачена?

Відповідальність за пошкодження дерев передбачена статтею 91 КУпАП "Порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду". Це тягне за собою накладення штрафу від 153 до 408 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Для посадовців за такі ж дії оштрафують на суму від 255 до 510 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.

Також порушенням є пошкодження дерев у межах населених пунктів. Відповідальність за це передбачена статтею 153 КУпАП "Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду" та тягне за собою штраф від 170 до 510 гривень. Додатково порушник повинен компенсувати завдані збитки.

Новини України