За інформацією: Суспільне Полтава.
Деякі жителі Полтави скаржаться, що до Пушкарівських ставків продовжують скидати нечистоти. Забруднення поширюються і на інші прилеглі водойми. Причину цього вбачають не тільки в підприємствах, а й в безвідповідальному ставленні місцевих жителів.
Про це Суспільному повідомив заступник начальника інспекції з контролю за благоустроєм Віктор Булат.
На думку Віктора Булата, у забрудненні частково винні й місцеві жителі. Нині припускають можливість врізання до зливової каналізації з приватних будинків.
Один зі ставків, на який цьогоріч перетекли нечистоти. Суспільне Полтава
"По факту виявлено неналежний стан прибережної зони ставків. Окремі місця засмічені побутовим сміттям, незважаючи на заборону спалювання трави, гілля, листя, особливо у військовий стан, громадяни нехтують цією вимогою. Стан води у водоймі – застійний та потребує заходів поліпшення щодо гідрологічного стану. З метою визначення якості води у водоймах, лабораторія відібрала проби води. Факт замору риби у водоймах – не підтвердився. Було здійснено повторний вихід на місце, в якому також було виявлено, що є витік невстановленої маси. Також зараз готується акт обстеження і будуть подаватися документи для правоохоронних органів для подальшого вжиття заходів реагування", — прокоментував Віктор Булат.
У відповіді на інформаційний запит Суспільного представники Державної екологічної інспекції центрального округу повідомили, що у воді зі струмка виявили високі концентрації фосфатів та аміаку. За дослідженнями екологів, присутність аміаку у високих концентраціях є важливим показником фекального забруднення водойм.
Струмок з нечистотами в Пушкарівських ставках. Суспільне Полтава
"Якщо будуть визначені ті підприємства або організації, або люди, які скидують (нечистоти – ред.), тоді можна буде повпливати на цю ситуацію і разом її вирішити. Я вважаю, спочатку є потреба одразу виявити джерело, а потім його локалізувати. Вода не підходить для огородів через те, що вона дуже забруднена. З цього ставка ніхто не носить (воду – ред.). Як її можна використовувати, коли вона така смердюча", — зауважив заступник начальника інспекції з контролю за благоустроєм Віктор Булат.
Пенсіонерка Надія Богомол тримає город поблизу Пушкарівських ставків у Полтаві. Жінка скаржиться на брудну воду, яка не підходить для поливу.
"Дуже повітря брудне, не можна дихати – задихаєшся, коли йдеш поміж ставками. Ще дуже шкода, що загинуло дуже багато фауни: качки лежали загиблі, рибу теж ми бачили", — поділилась місцева жителька Надія Богомол.
Надія Богомол на своєму городі. Суспільне Полтава
"Два тижні тому сюди потрапили якісь скиди. Десь сантиметрів 20, отакої товщини, піна була синього кольору, як мідний купорос. Вода йде, скоро води тут не буде в ставку, тут струмок залишиться. Я ж давно живу на Садах-2, тут колись вода була прозорою, дно було видно, птахи були, там чайки, там качки, люди купалися. А зараз яка вода може бути, якщо таке стікає туди, риба ловилась , зараз і риба не ловиться, подохла", — прокоментував місцевий житель Валентин Прасок.
Місцеві жителі розповідають, що забруднення, які щорічно потрапляють до Пушкарівського ставка, почали перетікати до інших водойм цього каскаду. Після цього і почалася масова загибель риби.
Через забрудення на Пушкарівських ставках у Полтаві почалася масова загибель риби. Суспільне Полтава
"Причина – впала вода, нема стоку в другий ставок. Треба цей засув, покажу вам (вирізати), розібрати, щоб верхня вода пішла в нижній ставок. Або великий дощ, щоб все змило. Це може бути ряска, може бути каналізація, скид, воно цвіте, завонюється", — повідомив місцевий житель Петро Берник.
місцева жителька Тетяна Сливенко.
Цвіла вода через забруднення в одному із ставків. Суспільне Полтава
Раніше виявили, що нечистоти до ставків через зливні каналізації скидають з місцевих підприємств. Про це Суспільному повідомляв радник з виробничих питань КП "Полтававодоканал" Василь Забишний.
"Ми ж не маємо до цього відношення, зливовий колектор не в нашому підпорядкуванні, він належить місту. Ми довели, що наших витоків з каналізаційної системи немає. А хто буде шукати потрапляння цих стоків від мийок і з інших підприємств промислових? Ми не зобов'язані шукати по зливовим колекторам, хто туди що скидує", — зауважив радник з виробничих питань КП "Полтававодоканал" Василь Забишний.
Як повідомили у Держекоінспекції центрального округу, правоохоронці 26 квітня розпочали кримінальне провадження за фактом забруднення ставків.