За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтавському "Музеї історії Полтавської битви" презентували виставку військових шевронів в рамках заходу "Чорні Запорожці від історії до сучасності". В колекції представлено близько 100 шевронів, які понад 30 років збирає завідувач відокремленого підрозділу Полтавського обласного центру національно-патріотичного виховання Володимир Лазарєв.
"Історія початку збирання, колекціонування, вона порине у далекий 1994 рік, коли на наш Полтавський аеродром вперше сіли американські бомбардувальники в рамках відзначення повітряної операції "Френтік", яка проходила у нас тут на Полтавщині 1944 року під час Другої світової війни. Тоді вперше я побачив і зацікавився, що не просто пілоти, а пілоти різних командувань, ескадрилій, тобто підпорядкувань, кожен мав свій нарукавний знак", — розповів завідувач підрозділу центру національно-патріотичного виховання Володимир Лазарєв.
У музеї історії Полтавської битви Володимир Лазарєв презентував шеврони ЗСУ, які збирав понад 30 років. Суспільне Полтава
Шеврони бригад представлені у хронологічному порядку, як вони змінювались з роками.
"І от я спочатку, подарували мені хлопці, американські пілоти, ці шеврони і оце захоплення потім почало набирати обертів і від перших 10 шевронів я зараз довів свою кількість вже більше ніж до 500. Для мене найдорожчі шеврони Сил спеціальних операцій ЗСУ. Саме тому, що там зараз воює мій старший син", — додав Володимир Лазарєв.
Шеврони бригад представлені у хронологічному порядку, як вони змінювались з роками. Суспільне Полтава
Відкриття виставки присвятили 130-річчю з дня народження командира Чорних Запорожців Петра Дяченка.
"Сьогоднішній захід ми присвячуємо історії полку Чорних Запорожців. І саме розповідаємо ми про всі ці тяглі традиції від армії УНР до сучасних Збройних сил України. Зокрема, згадуємо і про 72-гу механізовану бригаду, яка отримала найменування Чорних Запорожців", — пояснила заступник директора з туристично-екскурсійної роботи заповідника Поле Полтавської битви Євгенія Щербина.
Відкриття виставки присвятили 130-річчю з дня народження командира Чорних Запорожців Петра Дяченка. Суспільне Полтава
До заходу долучились учні 8 класу полтавської школи №24.
До виставки долучились учні полтавської школи. Суспільне Полтава
"Ми представляли роботу "Чорні Запорожці від історії до сучасності". Тема була обрана в зв'язку з тим, що дідусь учениці восьмого класу також воює в 72-й бригаді, тому тему саме про 72-у бригаду. Ну і пов'язали її з історичним матеріалом", — розповіла вчителька математики школи №24 Тетяна Остенко.
Виставка шевронів триватиме для усіх охочих в музеї до 1 березня.