За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві відкрили меморіальні дошки двом полеглим захисникам – Івану Наливайку та Максиму Остяку. Їх розмістили на фасаді ліцею №31, де навчались полеглі військові.
Встановлювали, зокрема, за ініціативи рідних та друзів, розповіла Суспільному дружина захисника Олександра Наливайко.
Під час повномасштабної війни полягли випускники 31-го ліцею Полтави – Іван Наливайко та Максим Остяк. Сьогодні на честь них відкрили меморіальні дошки.
"Це ми з друзями, наша сім'я, також батьки інших загиблих воїнів, і ми ініціювали, щоб на школі чоловіка висіли ці меморіальні дошки. І директор школи і вся школа радо прийняли нашу пропозицію", — розповіла дружина Івана Наливайка Олександра Наливайко.
Дошки встановили на фасаді ліцею №31. Суспільне Полтава
Іван Наливайко із позивним "Танцор" закінчив ліцей 2015-го року. Потім навчався на хореографа у Полтавському педагогічному університеті. Після працював за фахом. Із 2022-го служив у складі 116-ї бригади територіальної оборони.
"Познайомились ми в з ним в педагогічному університеті. Він навчався на четвертому курсі, я – на третьому. Він – бальник, я – народник. Якось так випадково ми з ним станцювалися, і далі понеслось, понеслось, понеслось – і все. І потім розписались. У перший же день війни, він пішов і подзвонив, і сказав: "Я йду на війну, мені треба захищати вас", — розповіла Олександра Наливайко.
Іван Наливайко мав позивний “Танцор”. Суспільне Полтава
За життя "Танцор" отримав відзнаку «Золотий хрест» за бої поблизу Бахмута, а після смерті – орден "За мужність" ІІІ ступеня. Поліг у жовтні 2023-го на Донеччині.
"Ми пам'ятаємо їх живими, пам'ятаємо їх натхненними, пам'ятаємо їх сповненими планами на майбутнє життя", — розповіла директорка школи Наталія Положишник.
Дошка Івану Наливайку. Суспільне Полтава
Також на фасаді закладу розмістили дошку у пам’ять про Максима Остяка.
"Він любив математику, любив англійську. Він їздив за границю, виступав там, брав участь у самодіяльності", — повідомила мати Максима Остяка Любов Остяк.
На відкриття дошок прийшли рідні та друзі воїнів. Суспільне Полтава
Максим "Остін" Остяк служив на посаді стрільця у 49-му окремому стрілецькому батальйоні. Полеглий – учасник Революції Гідності. До повномасштабного вторгнення Максим був музикантом та мав свій гурт «Reve ta Stohne», з яким їздив виступати за кордон.
Полеглий Максим Остяк. Суспільне Полтава
"Веселий, любив дуже гуморески, розказував, співав дуже добре, грав на якихось музичних інструментах. Він як загинув – і привезли тієї музики дуже багато. І бубони там, і гармошки. От гурт забрав його інструменти, кажу: "Забирайте його, воно мені ж не потрібне". І переслали їм у Київ туди. Друзі приїжджали, як помер він, дуже багато. 20 чоловік приїжджало із Києва", — додала Любов Остяк.
"Остін" загинув на Харківщині у липні 2022-го у віці 35 років. Його нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).