За інформацією: Суспільне Полтава.
Заняття з першої домедичної допомоги проводять для школярів у Полтаві. Роблять це представники громадської організації "Фонд захисту і підтримки талановитих дітей" та волонтери полтавського медуніверситету. За понад два місяці дії проєкту, навчання пройшли близько півтори сотні школярів 9-11 класів.
Про це Суспільному розповіла співзасновниця фонду Юлія Іщейкіна.
"Іде війна в країні. Вони не знають, як поводити себе під час якихось таких історій, якщо знепритомніла людина, або в неї почалася кровотеча, або як викликати швидку. Поки, що з дев'ятого, тому, що була вже біологія, була вже хімія. Ви ж чули, тут про серцевий м'яз ми розповідаємо, про клітину, про хімію трошки. Ну, щоб вони чули, і говорили з нами однією мовою", — прокоментувала Юлія Іщейкіна.
Волонтерка Надія Полякова показує, як зупиняти кровотечу. Суспільне Полтава
На заняттях, зокрема, розповідають про серцево-легеневу реанімацію та показують, як зупиняти кровотечі.
"Саме кровотечі та СЛР (серцево-легенева реанімація – ред.) – це дуже активні такі, вкрай важливі проблеми, їх і легко донести, легко розказати, і це те, що ти його знаєш і уже можеш врятувати людину " , — розповів волонтер загону "Almino" полтавського медуніверситету Ярослав Катриченко.
Волонтер показує школярам як проводити серцево-легеневу реанімацію. Суспільне Полтава
Їх організували представники громадської організації "Фонд захисту і підтримки талановитих дітей". Заняття з учнями проводять волонтери полтавського медуніверситету.
Навчання із надання домедичної допомоги організовують у Полтаві для учнів 9-11 класів. Суспільне Полтава
"Дітям ми розповідали про методи зупинки кровотечі такі, як найперше – це пальцеве притискання, тому, що руки завжди при нас, те, що ми розповідали, що це важливо робити в рукавичках, тому, що найголовніше – це перш за все особиста безпека. Потім ми розповідали про тампонаду та накладання ізраїльського бандажу. Потім ми розповідали про турнікет" , — повідомила волонтерка загону "Almino" полтавського медуніверситету Надія Полякова.
Школяр Ростислав Гусак вчиться накладати джгут. Суспільне Полтава
Серцево-легеневу реанімацію учні проводять на спеціальному тренажері. Деякі, як кажуть, роблять це вперше.
"Я думала, що це буде легше, але це важко. Мені це сподобалось, тому, що я хотіла б у майбутньому, якщо це знадобиться, допомогти людям, якщо вони будуть у біді. Все актуально в наш час, тому, що зараз більшість людей можуть бути в депресії або поганий стан по здоров'ю, тому що в країні війна і може статися що завгодно", — прокоментувала учениця НВК № 16 Ярослава Вербицька.
Волонтер показує школярам як проводити серцево-легеневу реанімацію. Суспільне Полтава
Потрапити на такі заняття можуть всі охочі. Для цього необхідно зареєструватися через соцмережі.
"Про цей захід ми дізналися з соціальних мереж і радо відгукнулися, так би мовити, оскільки дійсно це зараз необхідно, особливо для підлітків цього віку. Зараз дійсно такий час, що потрібно бути завжди готовим до будь-яких непередбачуваних ситуацій і тим більше з надання допомоги людині, яка перебуває в критичному стані", — повідомила учителька НВК №16 у Полтаві Ольга Нестеренко.
Заняття з учнями проводять волонтери полтавського медуніверситету. Суспільне Полтава
Як розповіла Суспільному Юлія Іщейкіна, за понад два місяці дії проєкту, навчання тут пройшли близько півтори сотні школярів.