У Полтаві для ремонту колектора потрібно 15 мільйонів: коли відновлять цілодобове постачання води

За інформацією: Суспільне Полтава.

У Полтаві через аварію на колекторі головної каналізаційної станції запровадили подачу води за графіком.

Про це розповів Суспільному начальник дільниці каналізаційно-насосних станцій КП "Полтававодоканал" Андрій Коломієць.

Тетяна Лисенко живе в Полтаві на вулиці Тролейбусній. Воду у її будинок подають двічі на день з 6-ї до 9-ї ранку та з 18-ї до 22-ї вечора.

Жителька Полтави Тетяна Лисенко. Суспільне Полтава

"Я вважаю, що набирати дуже багато води не треба, а запастися трішечки тому, що о 18-ій годині вода з’явиться і буде напір такий, як потрібно. Ось у мене 20 літрів, п’ять пляшок стоїть з водою. Я вважаю, що досить і щоб змити унітаз, і для миття посуду. Я ставлюсь із розумінням і вважаю, що якщо так сталося, то треба і ставитись з розумінням, а воду зекономити", — розповіла місцева жителька Тетяна Лисенко.

Подачу води за графіком на частині вулиць міста запровадили через аварію на колекторі, каже Андрій Коломієць. Порив стався 6 травня на ділянці Супрунівської головної каналізаційної насосної станції у мікрорайоні Яр. Нині досліджують стан всієї ділянки колектора.

Прорив на ділянці Супрунівськоі головної каналізаційної насосної станції у мікрорайоні Яр. Суспільне Полтава

"Там аварійна ділянка, а тут ми проводимо аналіз на стан всієї лінії від головної каналізаційної насосної станції до Супрунівських очисних. У результаті цього аналізу ми визначимося, чи потрібна повна заміна чи часткова заміна цих аварійних дільниць. Ми вже там визначилися, що робити, вже підготували ґрунт для підрядника, він заїжджає і працює. Там – це в Яру? Так. А це вже інша сторона", — продовжив начальник дільниці каналізаційно-насосних станцій Андрій Коломієць.

Ремонтні роботи триватимуть орієнтовно й щонайменше два тижні. Стільки ж діятиме і погодинний графік подачі води.

Каналізаційний колектор Супрунівськоі головної каналізаційної насосної станції у мікрорайоні Яр. Суспільне Полтава

"Не зовсім зручно, але дякуємо, що хоч так є. Запасаємося водою не так прямо, щоб сотнями літрів. Скільки літрів удома є? Літрів 15-20 у фляжках п’ятилітрових, у трилітровій банці", — додав місцевий житель Василь Сільченко.

"Це незручно тому, що, наприклад, вчора нам увімкнули воду о 8-ій вечора у нас в будинку і о пів на 10-ту вимкнули. Я працюю дистанційно, я працюю вдома, тому я більше це помічаю. У мене родині працюють не вдома, тому вони не помічають, але знову ж таки вчора всі прийшли – води немає. Дали близько 8-ї години, це дуже пізно. Вона ледве текла і в нас колонка (газова – ред.) і вона не прогрівалася нормально", — продовжила місцева жителька Дар’я Макайда.

Дар’я Макайда, жителька Полтави. Суспільне Полтава

Загальна протяжність колектора 3 300 метрів, а аварійної ділянки – пів кілометра. Станом на 9 травня обстежують територію в районі Київського Шосе.

"Ми зараз перебуваємо на аварійній ділянці. Що прискорило цю аварію? Аварії на самопливних колекторах, через які потрапляють гравій, щебінь та пісок до напірного колектора, що призводить до значного зносу. На цей час аварійні бригади проводять ремонтно-підготовчі роботи для заміни даної ділянки напірного колектора", — розповів начальник дільниці каналізаційно-насосних КП "Полтававодоканал" Андрій Коломієць.

Запаси води у квартирі Тетяни Лисенко. Суспільне Полтава

"Аналізуємо стан труби напірного колектора на дефекти. По стану самої труби візуально можна подивитися, якщо її вирізати, наприклад, як тут було. Це вже залатано. І візуально сам матеріал вже дуже старий. Іржа, наліт який, корозія, вона заважає дивитися на трубу, ми її оббиваємо і дивимося, який стан труби, ціла труба чи залишилась чи ні. Якщо вона буде погана, будуть вже заміняти", — розповів електрогазозварник КП "Полтававодоканал" Дмитро Тютюнник.

"На цьому аварійному колекторі ремонт коштуватиме приблизно 15 мільйонів гривень. Є велика надія, що нам допоможе міська рада. Катерина Ямщикова пообіцяла, що вирішить цю проблему", — продовжила речниця КП "Полтававодоканал" Інна Рудяк.

Дмитро Тютюнник, електрогазозварник підприємства “Полтававодоканал”. Суспільне Полтава

"Фінансування аварійно-ремонтних робіт "Полтававодоканалу" у районі Супрунівських очисних на цей час обговорюється", — додав заступник Полтавського міського голови Володимир Чередниченко.

Зі слів Андрія Коломійця, востаннє колектор ремонтували у березні 2024-го. Проводили зварювальні роботи через порушення герметичності труби.

Новини України