У окупованому Бердянську директора “Водоканалу” притягнули до “дисциплінарної відповідальності” через борги по зарплаті

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Бердянськ. Фото: Бердяська МВА

У тимчасово захопленому Бердянську Запорізької області окупаційна прокуратура притягнула до "дисциплінарної відповідальності" директора комунального підприємства "Бердянськводоканал" через борги з заробітньої зарплати.

Про це, сьогодні, 8 жовтня, на своєму Telegram-каналі повідомила очільниця Бердянської міської військової адміністрації (МВА) Вікторія Галіціна.

За словами посадовиці, 13 березня 2024 року "МУП "Бердянськводоканал" очолив Артем Затишний. Відтоді співробітники підприємства почали скаржитись на затримку зарплати та звільнятися. Через брак людей не вистачало бригад на усунення поривів:

"Майже через пів року псевдо прокуратура Бердянська відреагувала на звернення працівників і "провела перевірку виконання вимог трудового законодавства". Таким чином стало відомо, що "за період з липня до серпень 2024 року 402 працівники МУП "Бердянськводоканал" не отримували заробітну плату. Таким чином, утворилася заборгованість на суму понад 42,9 млн рублів".

Окупаційне відомство відзвітували про те, що заборгованості з заробітної плати за період липень-серпень 2024 року ліквідували. Проте Вікторія Галіціна наголошує, що обраний захід передбачає догану або штраф, що за її думкою, не відповідає масштабам проблеми.

" Чому заборгованість порахували лише з липня, хоча працівники не отримували зарплатню ще з травня? ".

Також Вікторія Галіціна наголосила, що немає жодних підтверджень погашення заборгованості, а численні відкриті вакансії на підприємстві свідчать про масовий відтік кадрів та реальний стан справ у "Бердянськводоканалі":

"Формальні звіти про "відновлення справедливості" – лише спроба замаскувати кризу в управлінні комунальним господарством на ТОТ і не бажання так званої "влади" вирішувати проблеми місцевих мешканців".

Суспільне повідомляло, що у тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області показники якості води у міській централізованій системі водопостачання не відповідають Державним санітарним нормам. Зокрема, кількість сульфатів зросла з 70,98 до 2254,6 мг/л.

Новини України