За інформацією: Суспільне Полтава.
У Кременчуцькому військово-історичному музеї при професійному училищі № 7 з’явилися експонати із Курського напрямку. Їх до музею передали військові та волонтери, які перебували там. Експозиція налічує більше сотні предметів.
Про це Суспільному розповів керівник музею Володимир Поляков.
"Ось такі залишки танкового кулемету з підбитого орківського танку. І ось такий цікавий експонат. Це фірма "ZALA" російська. Вона виготовляє ось такі розвідувальні дрони. Це дрон під назвою "Елерон". Тут знаходилася частина, яка спостерігала за полем бою і вишукувала наших бійців. Ну бійці її зняли", — розповів керівник музею Володимир Поляков.
Експонати військові та волонтери передали із Курської області військово – історичному музею Кременчука.
Володимир Поляков, керівник військово-історичного музею. Суспільне Полтава"Бойові дії на Курщині почалися, і після цього практично зразу почали поступати до нас в музей експонати. Кажуть: "Давайте ми вам допоможемо експонатами, щоб можна було нашим дітям показати". Через ці експонати будуть розповідати їхнім дітям і онукам, як вони воювали, яка була ця війна", — додав Володимир Поляков.
Серед експонатів – російська військова форма, взуття, шеврони, фото та книги. Загалом в музеї тепер більше 100 речей із Курщини.
Російський календар. Суспільне Полтава
"Це наш 145-й батальйон. Там служить військовослужбовець, який до війни займався пошуковою роботою. Починаючи з форми, різної форми, яка тут розміщена. Тут написано Ахмат. Ось тут один шеврончик, ось тут другий шеврончик. І ось тут написано Чеченська Республіка. Але я так зрозумів по цим осколочним отворам, вже в Чеченську Республіку він не повернеться. Ось така шапочка чеченська. Це молитва на трьох мовах", — продовжив керівник військово-історичного музею.
Один із иекспонатів з Курщини. Суспільне Полтава
Для експонатів із Курщини у музеї виокремили окремий стенд. Проте деякі можна побачити і на тому, що присвячений російській армії.
"Це шеврони Федеральної служби безпеки. Це шеврон, який також знайдений був у цього прикордонника. Погони прапорщика, годинник його. І найцікавіший, мабуть, експонат, це ось цей військовий квиток. Він виданий 4 серпня, а вже до рук наших бійців він потрапив десь 8 серпня. Тобто ця людина навіть не встигла зрозуміти, куди вона потрапила", — розповів керівник музею Володимир Поляков.
Шеврони та форма військових РФ. Суспільне Полтава
Загалом перші експонати, пов’язані з повномасштабним вторгненням, у музеї з’явилися орієнтовно на початку березня минулого року.