У Криму створили 25 “призовних комісій” муніципальних утворень — окупаційний військовий комісар

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Мобілізація в РФ. Мобілізовані російські військові біля військкомату у Краснодарі, 25 вересня 2022 року, фото: AP

В окупованому Криму росіяни створили 25 "призовних комісій" муніципальних утворень і "призовну комісію" півострова. Також збільшили призовний вік під час цього "весняного призову".

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив "військовий комісар" Криму полковник Євген Машуков пропагандистському російському виданню "Московский комсомолец".

Як стверджує Машуков, темп роботи цих "комісій" муніципальних утворень Криму — "відмінний".

"Роботу розпочато. Плани виконаємо. Усі команди, які необхідно відправити зі збірного пункту у військові частини за квітень, уже сформовані. Перше відправлення відбулося 15 квітня", — зазначив він.

Крім того, "військком" заявив про збільшення призовного віку "через зацікавленість молодих кримчан". Ті, хто не перебуває у запасі, є "призовниками з 18 до 30 років.

"У проміжку від 27 до 30 років ці громадяни мають можливість виконати свій військовий обов'язок шляхом призову на військову службу. Раніше цей вік становив 27 років. Багато громадян після досягнення 27 років ще проходили навчання у вишах і приблизно 60% із них після закінчення цих навчальних закладів (їм уже було понад 27 років) хотіли пройти військову службу за призовом, щоб надалі під час побудови кар'єри не мати перешкод під час призначення на вищі посади", — сказав він.

Скріншот російського видання “Московский комсомолец”. Московский комсомолец

Що відомо про весняний "призов" у Криму

Нагадаємо, за указом глави Кремля Володимира Путіна, за весняний призов на військову службу вирушать орієнтовно 2,5 тисяч кримчан.

З 2015 року у Криму пройшло 18 незаконних призовних кампаній, у рамках яких на службу до ЗС РФ було призвано близько 44,5 тисяч призовників.

Водночас голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв під час презентації аналізу порушень прав людини в окупованому Криму за I квартал 2024 року заявив, що у рамках 19 незаконної призовної кампанії на півострові, яка стартувала 1 квітня, росіяни планують призвати до 15 тисяч кримчан.

Призов мешканців окупованих територій, у тому числі Криму, до лав російської армії заборонений ст. 51 IV Женевської конвенції та є воєнним злочином відповідно до ст. (2)(a)(v) Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Окремим воєнним злочином є примушування громадян України до участі в бойових діях проти власної держави (ст. (2)(b)(xv) Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Новини України