За інформацією: Суспільне Полтава.
На Полтавщині на території кар’єру, де видобувають щебінь, стався зсув ґрунту. Територію поблизу цього місця визнали небезпечною, розповів Суспільному директор Кременчуцького кар’єроуправління "Кварц" Геннадій Федотов. На цій землі, зокрема, деякі місцеві посадили городи і не хочуть їх полишати.
У Кременчуці на східній частині кар’єру "Кварц" стався зсув ґрунту. На цій площі майже 80 років добувають мігматити ― матеріал для виробництва щебеню.
"Зараз огороджені безпосередньо підходи до обвалу, зсуву, ми орієнтуємося і думаємо, що ця зона буде збільшена до 50 метрів. Це неробочий борт кар’єра, гірничі роботи тут були завершені у 70-х роках. Гірничі роботи ведуться у західній і південній частині кар’єра. Не використовується цей борт, бо тут проходять кордони гірничого і земельного відводу", — розповів головний інженер Кременчуцького кар’єроуправління "Кварц" Олег Івахно.
Місце зсуву у карʼєрі. Суспільне Полтава
Зсув землі спричинила велика кількість опадів, розповів директор кар’єроуправління.
"Коли ця сторона кар’єра була відпрацьована, вона заросла деревами, як і треба, і була укріплена. Але, на жаль, ми не можемо боротися з природою, коли йде якась стихія. А були зливи, і водоносний горизонт прорвав оці всі насадження", — продовжив директор Кременчуцького кар’єроуправління "Кварц" Геннадій Федотов.
Геннадій Федотов, директор Кременчуцького кар’єроуправління “Кварц”. Суспільне Полтава
У результаті обвалу посунулося близько 30 тисяч метрів кубічних гірських порід, це здебільшого пісок і глина. Територію біля зсуву визнали небезпечною та огородили, розповів Олег Лєднік.
"30 квітня у КРВА провели комісію ТЕБ та НС, де було доручено підприємству огородити потенційно небезпечну територію, Кременчуцькій територіальній громаді оповістити, довести інформацію, провести свою місцеву комісію, де розглянути всі можливі варіанти усунення проблеми надзвичайної ситуації", — повідомив начальник Кременчуцької РВА Олег Лєднік.
Дорога, обабіч якої городи місцевих жителів. Суспільне Полтава
На території біля зсуву ― городи місцевих жителів. Деякі з них розташовані саме у небезпечній зоні. Серед таких і ділянка Леоніда Кучеренка.
"Чесно кажучи, я не вірю, що воно обвалиться. Оце мої кущі, бачте, які виросли. Це порічка червона. Оце тепличка, тут помідори вирощуємо. Ми користуємося цією ділянкою 42 роки. Тут і сад, і город. Моя дружина отримує 2 700 (гривень пенсії ― ред.). Нам ця ділянка допомагає жити. Ми виходили з дому, йшли через арку і йшли на свій город, а зараз ходимо через дитячий садок. Сказали, якщо буде валиться, то будуть закривати городи", — розповів місцевий житель Леонід Кучеренко.
Леонід Кучеренко, житель Кременчука. Город чоловіка розташований неподалік зсуву. Суспільне Полтава
Над дослідженням території нині працюють геологи, розповів директор кар’єроуправління.
"Вони були у нас, досліджували територію, взяли геологічні матеріали і зараз готують звіт. Поки що ця небезпечна зона в радіусі 50 метрів. Зсув розширяється вліво, управо, по фронту він поки що не йде. Поки що ми шість городів визначили, що підуть (можуть обвалитися ― ред.), але люди нормально до цього ставляться. Там є ряд городів пустих, свого часу люди їх покидали. Тобто, якщо до мене звернуться, то нехай далі займають, але ця земля не оформлена, це міська земля, самозахват", — розповів директор Кременчуцького кар’єроуправління "Кварц"Геннадій Федотов.
Олег Івахно, головний інженер Кременчуцького карʼєроуправління “Кварц”. Суспільне Полтава
За словами Геннадія Федотова, після виконання досліджень геологи мають надати рекомендації, як вирішити проблеми зсуву ґрунту.