У Житомирі звели перший корпус із чотирьох в житловому комплексі для ВПО

У Житомирі триває масштабний проєкт будівництва житлового комплексу для внутрішньо переміщених осіб, який реалізується за підтримки Європейського Союзу та під управлінням НЕФКО.

Новобудови вирізнятимуться високою якістю, а сам комплекс є важливим прикладом комплексного підходу до забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

Яким був 2024 рік для проєкту та які перспективи відкриваються для внутрішньо переміщених осіб у 2025 році? Про це розповів заступник начальника управління капітального будівництва Житомирської міської ради по виконанню міжнародних проєктів Житомирської міської ради Олександр Заблоцький.

Від фундаменту до покрівлі

Підготовчі роботи на будівельному майданчику розпочалися влітку 2024 року. І вже зараз тут помітний суттєвий прогрес. Попри всі труднощі воєнного часу, будівництво житлового комплексу активно рухається вперед. На кінець року будівельники вже збудували один із чотирьох будинків і розпочали внутрішні роботи:

«Перший будинок вже повністю зведено, включаючи всі чотири поверхи. Зараз активно ведуться роботи з облаштування покрівлі. Використовуємо дерев’яно-кроквяну систему та сучасний фальцевий покрівельний матеріал, який забезпечить довговічність і естетику. Хоча це досить дороговартісний матеріал, ми прагнемо дотримуватися високих стандартів якості. 

У двох інших будинках наразі збудовано по два поверхи, для четвертого будинку закладено фундамент

На першому будинку тривають роботи з фасадного утеплення, внутрішнього штукатурення приміщень, встановлення електропроводки, вентиляційних систем та сантехнічного обладнання. На решті будинках триває цегляна кладка. Після завершення кожного поверху одразу встановлюються вікна, щоб закрити контур будівлі та розпочати внутрішні роботи», – розповів Олександр Заблоцький.

Особливою гордістю проєкту є укриття, розташоване у підвалі одного з будинків. Воно є унікальним серед житлових будинків Житомира, розраховане на понад 400 осіб, споруджене за усіма сучасними нормами.
«Укриття спроектоване таким чином, щоб відповідати всім сучасним вимогам безпеки та інклюзивності, має декілька виходів, включаючи аварійний, а також автономне живлення від генератора», – підкреслив Олександр Заблоцький.

Якість та енергоефективність – пріоритети проєкту.

Будівництво ведеться з використанням сучасних матеріалів та технологій. Особлива увага приділяється енергоефективності будівель.

«Фасади будинків утеплюються мінеральною ватою товщиною 150 мм, що забезпечить високі показники теплозбереження та мінімізацію енергоспоживання взимку. Встановлення енергоефективних вікон також сприятиме зменшенню втрат тепла», – підкреслив Олександр Заблоцький.

Виклики та рішення

Ворожі атаки, повітряні тривоги, знеструмлення, мобілізація – виклики, з якими стикається реалізація масштабних проєктів в умовах війни. Проте, за словами Олександра Заблоцького, підрядник зміг адаптуватися до нових умов та знайти рішення для забезпечення стабільної роботи. Зокрема, для безперебійного будівництва під час відключень електроенергії використовуються дизельні генератори. Також підрядник зібрав кваліфіковану команду, яка виконує роботи відповідно до графіка.

2025: заселення та нові перспективи

Вже в 2025 році очікується повне завершення комплексу, і 116 родин переселенців зможуть заселитися у комфортне, безпечне та сучасне житло.

«Ми плануємо завершити зведення коробок будинків до травня-червня 2025 року. Після цього почнуться роботи з благоустрою території, встановлення меблів та облаштування квартир», – ділиться планами Олександр Заблоцький.

Цей проєкт має важливе значення для людей, які були змушені покинути свої домівки через війну. Завдяки йому, понад 400 вимушених переселенців у Житомирі отримають не просто дах над головою, а якісне та сучасне житло. Місто Житомир демонструє приклад ефективної співпраці з міжнародними партнерами у питаннях забезпечення внутрішньо переміщених осіб гідними умовами проживання. А завдяки застосуванню сучасних технологій та увазі до якості, житловий комплекс на провулку Червоному може слугувати прикладом для інших регіонів України.

Програма «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст в Україні» фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО. До програми увійшло 6 міст: Дубно, Житомир, Ковель, Львів, Макарів та Чернівці.

Відео дня

Джерело: Житомирська міська рада

Джерело

Новини України