У Хмельницькому вперше провели дві операції із заміни аортального клапана серця

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

У Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі вперше провели дві операції із заміни аортального клапана серця, липень 2024. Хмельницький обласний серцево-судинний центр/Facebook

Вперше на Хмельниччині в обласному серцево-судинному центрі двом пацієнтам виконали транскатетерну імплантацію аортального клапана (TAVITranscatheter aortic valve implantation), тобто його заміну. Операцію проводили без розрізу грудини й зупинки серця.

Про це розповів директор Хмельницького обласного серцево-судинного центру Андрій Кланца.

За його словами, аортальний клапан контролює потік крові від серця до тіла. З певних причин він заповнюється відкладеннями кальцію, стає жорстким. Через це у людини розвивається аортальний стеноз, коли площа відкриття клапана зменшується, що може призвести до виникнення серцевої недостатності. Звуження аортального клапана перешкоджає кровотоку, що проявляється у вигляді таких симптомів, як задишка, біль у грудях, втома, прискорене серцебиття.

Операцію проводили пацієнткам 73 і 76 років, липень 2024, Хмельницький. Хмельницький обласний серцево-судинний центр/Facebook

"TAVI — це найсучасніша високотехнологічна методика імплантації клапана, яка проводилась в катетеризаційній лабораторії ендоваскулярноЧерезшкірний доступ, без розрізу грудини та зупинки серця", – пояснив директор центру.

Андрій Кланца зазначив, стандартну операцію із заміни аортального клапана проводять на відкритому серці, її тривалість становить понад чотири години.

"Метод оперування TAVI використовується в провідних клініках України та світу і дозволяє досягти результатів, порівнянних з відкритою хірургічною технікою, але з меншою ймовірністю ускладнень та коротшим терміном госпіталізації й реабілітації", — розповів директор центру.

Одна операція тривала півтори години, липень 2024, Хмельницький. Хмельницький обласний серцево-судинний центр/Facebook

За його словами, втручання тривало півтори години. Наразі дві пацієнтки перебувають у стаціонарі Хмельницького обласного серцево-судинного центру: "Пацієнткам 73 і 76 років. Вони у стабільному стані, після втручання добре себе почувають. Найближчим часом готуємо їх до виписки".

Андрій Кланца зазначив, операцію проводили фахівці Хмельницького обласного серцево-судинного центру, Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України й представник компанії, що здійснює науково-практичний супровід програми TAVI в Україні.

Новини України