За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Акція-мітинг за встановлення чітких термінів військової служби у Хмельницькому, 29 червня 2024 рік. Суспільне Хмельницький
У Хмельницькому 29 червня уже втринадцяте пройшла акція-мітинг за встановлення чітких строків військової служби. На неї прийшло близько десяти жінок — рідних та дружин військовослужбовців, які з першого дня повномасштабного вторгнення перебувають на передовій.
Учасниця акції Юля пояснює, що періодично збираються на такі акції-мітинги з жовтня минулого року. І не лише у Хмельницькому, подібні заходи проходять в різних містах по усій Україні. За допомогою них, каже, намагаються привернути увагу суспільства до питання, яке сьогодні хвилює тих бійців, які уже майже 26 місяців перебувають на фронті.
"Цим людям потрібно дати перепочити, відновити сили. Ми вимагаємо на законодавчому рівні встановити розумний та справедливий строк військової служби. Наші захисники повинні мати можливість і право повернутися з фронту додому, аби відновити сили. Зараз у них такої можливості немає. Або вона є, як вони кажуть, у двох випадках — повернутися додому "двохсотим" чи "трьохсотим". Так не має бути", — говорить Юля, чоловік якої служить на "передовій".
Наймолодші учасниці акції-мітингу за чіткі терміни служби у Хмельницькому, 29 червня 2024 рік. Фото: Суспільне Хмельницький
За її словами, окрім проведення акцій, їхні активісти активно співрацюють із народними депутатами та владою, напрацьовують законопроєкти та зміни до існуючих законів.
"Ми думали, що пункт про встановлення чітких строків військової служби буде у прийнятому нещодавно законі про мобілізацію, але він був вилучений з нього майже в останній момент перед голосуванням. Тому ми й далі вимагаємо, аби такий пункт був законодавчо закріплений. А цими акціями-мітингами ми хочемо привернути увагу та показати владі, що людям небайдужа ця тема", — каже учасниця акції Юля.
Учасниці акції-мітингу за чіткі терміни служби у Хмельницькому, 29 червня 2024 рік. Суспільне Хмельницький
Ще одна учасниця акції Тетяна, чоловік якої з перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем пішов на фронт у складі нашого батальйону тероборони, а зараз служить у полку "Азов" Національної гвардії України, каже: ми не виступаємо проти влади, проти ТЦК, як дехто намагається прокоментувати наші акції, ми просто хочемо вирішити питання встановлення чітких термінів служби на законодавчому рівні.
"Тих захисників, які пішли на фронт з перших днів вторгнення, залишилося не так уже й багато, аби їх не можна було замінити. Якщо вони зараз матимуть можливість повернутися додому, фронт "не посипеться", бо це відсотків двадцять-тридцять від тих, хто нині перебуває на передовій. Та й не усі вони, маючи таке право, захочуть ним скористатися. Але право повернутися після 24 чи 36 місяців служби на "передовій" додому — воно має бути. І ніхто не говорить про те, що цих людей більше не можна буде мобілізувати. Ми говоримо про відновлення — рік-два захисник перебуває вдома, відпочиває, його не мобілізують, а після його знову мають право мобілізувати і відправити на фронт", — пояснює позицію спільноти "За чіткі терміни служби" Тетяна.
Учасниці акції за чіткі терміни служби рущають вулицею Проскурівською від зупинки “Либідь Плаза” до кінотеатру імені Шевченка. Хмельницький, 29 червня 2024 рік. Суспільне Хмельницький
Учасниці акції кажуть, що не збираються здаватися і будуть виходити на такі мітинги доти, поки чіткі треміни військової служби не будуть встановлені на законодавчому рівні. Сподіваються, що це може статися уже цієї осені.
"Зараз активно проходить мобілізація. Нехай новобранців навчатимуть три-чотири місяці, потім ще місяць-два піде на злагодження у батальйоні, тож, сподіваємося, за пів року питання заміни тих, хто на фронті з перших днів війни, не стоятиме уже так гостро і наші чоловіки зможуть повернутися додому", — каже Тетяна.
Акція-мітинг "За чіткі терміни служби" у Хмельницькому тривала більше години. Завершилася вона на майданчику біля кінотеатру імені Шевченка хвилиною мовчання за загиблими на російсько-українській війні героями та вигуками "Слава!" тим бійцям, які захищпають нас на передовій.