За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Жінка опановую професію швачки, жовтень 2024. Суспільне Хмельницький
Десяту і завершальну групу швачок готують у Хмельницькому в межах благодійного проєкту. Упродовж двох років швейній справі навчалися близько сотні жінок, здебільшого – вимушені переселенки.
Про це Суспільному розповіла юристка благодійного фонду "Горєніє".
Пришивати кишеню навчає викладачка курсів швейної майстерності Олена Андрєєва. Каже: тут на безоплатній основі професію швачки опановують внутрішньо переміщені особи, котрі проживають у Хмельницькій громаді, а також місцеві, в яких виникла така потреба.
Хмельничанка Марина Владімірова на курсах швачки, жовтень 2024. Суспільне Хмельницький
Хмельничанка Марина Владімірова розповіла: навіть голку в руках тримала невпевнено, а про можливість такого навчання дізналась у центрі зайнятості.
"Я ніколи не сиділа за машинкою. Вирішила спробувати, було спочатку дуже страшно було, але я сіла за машинку і почала шити. Мені це подобається і виходить все".
Лариса Сваволя — вимушена переселенка з Херсонщини. Розповіла: 20 років викладала образотворче мистецтво і потроху шила.
"У мене таке якесь враження, що саме тут я себе знайшла більше, ніж я пропрацювала в школі з дітьми. Я пошила шопер з об'ємною кишенею".
Жінки на курсах швейної майстерності, жовтень 2024. Суспільне Хмельницький
Спочатку – теоретичний курс, далі – практика, загалом – 90 годин навчання, розповіла викладачка Олена Андрєєва.
"Практичні заняття у нас починаються зі швів звичайних і вже далі ускладнюється вузлами, тобто це йдуть кишені, кишені з клапанами, чоловіча білизна. Вчимо, як правильно пришити резинку, і як розкроїти з найменшим випадом тканини, тобто економно".
За її словами, після завершення навчання учениці отримують сертифікати.
"Вони виходять на ринок праці. Перед цим вони проходять з нашим юристом складання резюме, де вони можуть подати дані про те, що вони вміють. Далі вже можуть обрати професію і йти працювати швачкою".
Жінка шиє на машинці, жовтень 2024. Суспільне Хмельницький
Зараз навчають десяту й останню в межах цього проєкту групу, каже юристка Благодійного фонду БФ "Горєніє" Кристина Колотило.
"Ці курси абсолютно безкоштовні, бо усі витрати покриті донором. Дівчата не витрачають кошти ні на тканини, ні на інші ресурси. Все обладнання закуплене за грантові кошти".
Проєкт реалізовується впродовж двох років БФ "Горєніє" за підтримки Канадської фундації кооперативного розвитку.
"Наші дев’ять груп випускниць курсів швейної майстерності працевлаштувались у сфері легкої промисловості. Орієнтовно ми бачимо по групах 60-70% дівчат працевлаштовуються: хтось відкриває власну справу, інші — працевлаштовуються на текстильні виробництва".
Випускниця Софія Бойко каже: завершила курси у грудні 2023 і взялась за створення онлайн магазину.
Продукція, яку шиє випускниця курсів, жовтень 2024. Суспільне Хмельницький"У нас є продукція – косметички, бантики, білизна з бавовни, білизна з сіточки, ще планується відшивання мережної білизни".
Інна Шавель – з шостого випуску. Демонструє власноруч пошиту і вишиту "Рішельє" сукню.
Інна Шавель демонструє сукню, яку пошила власноруч, жовтень 2024. Суспільне Хмельницький"Це дуже чудово, бо маю власну ексклюзивну сукню. Ні в кого такої немає, ви йдете і відчуваєте себе принцесою".
Швачка каже: має стільки замовлень, що планує відкрити власне ательє з найманими працівниками. Упродовж двох років, розповіла представниця благодійного фонду, швейну справу опанувала 91 жінка. Ще сім у жовтні завершують навчання в останній в цьому проєкті групі.