Аміл Азад огли Омаров кілька років очолював Шевченківську районну прокуратуру Харкова та брав участь у конкурсі на керівника БЕБ.
Керівником Харківської обласної прокуратури призначили Аміла Омарова.
Про це 1 липня повідомили у прокуратурі з формулюванням “за рекомендацією Ради прокурорів України”. Кілька років Аміл Омаров був керівником Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова. Наказ про його призначення підписаний 30 червня.
“Він має достатній стаж та досвід роботи в органах прокуратури, що відповідає вимогам Закону України “Про прокуратуру” для зайняття керівної посади в обласній прокуратурі. Відтак, останні 9 років обіймав керівні посади в органах прокуратури, зокрема, з 2021 року — керівник Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова. Кандидатура призначалася виключно з урахуванням професійних якостей, досвіду та відповідності законодавчим критеріям — після відповідної рекомендації Ради прокурорів України”, — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
На сайті Офісу генпрокурора та у соцмережах нещодавно призначеного генпрокурора України Руслана Кравченка повідомлення про призначення Аміла Омарова поки що відсутнє.
Що відомо про Аміла Омарова
Аміл Омаров був доцентом кафедри кримінально-правових дисциплін факультету №6 Харківського національного університету внутрішніх справ, разом із дружиною Галамназ Талех Кизи Омаровою виховує двох дітей: сина Азада та доньку Джейлу. Доужина прокурора займається бізнесом.
Аміл Омаров ставав героєм розслідування “Схем” у 2022 році, коли вирішив брати учать у конкурсі на керівника Бюро економічної безпеки.
“У своїй науковій роботі він вісім разів згадав прізвище науковця Олега Татарова (зараз – заступник голови ОП). Шість із них – це було цитування в тексті дисертації і ще дві згадки – у списку використаної літератури. Крім того, спираючись на досвід чужоземних держав, окремий блок присвятив Російській Федерації. Робота захищена у 2017 році, тема – про інститут підслідності у кримінальному провадженні”, — писали “Схеми”.
Омаров не виграв конкурс на БЕБ і так пояснював цитування Татарова: “дисертацію я захистив у 2017 році. Перед тим, як захищати дисертацію, є обов’язкові умови. Це кількість написаних статей, виступів. Тобто, це вся робота, вона не робиться за один день. І не за рік. Починаючи, мабуть, з 2014 року, і в 2015-му, 2016 році були статті, цитувалося безліч наукових праць. Не осіб, а наукових праць, які написали ці особи”.
1 липня Аміл Омаров перебував у Києві.
“Мене вже призначено, наказ підписаний, я буду приступати до виконання тих обов’язків та завдань, які стоять перед прокуратурою. Я наразі в Києві. Мені треба добратися до мого рідного міста, прийняти справи, оцінити стан справ в цілому по області. Тому що я до цього, як ви знаєте, керував окружною прокуратурою, тому, звісно, об’єм більший, роботи більше, а що найголовніше – відповідальності більше. Тому мені треба розібратися в цих питаннях. А щодо планів, перше – це воєнні злочини. Все, що стосується збройної агресії в будь-яких її формах. Починаючи від фіксації щоденних прильотів, катувань. Також бюджетні розкрадання, корупційні злочини”, – сказав Омаров “Схемам”.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року на тлі скандалу з інвалідностями у прокурорів прокурор Харківщини Олександр Фільчаков написав заяву про відставку. Як писав UA-NEWS.in.ua, він залишився працювати у прокуратурі. Фільчаков не отримує пенсію за інвалідністю, але отримує за вислугою років, яку добивався через суд.