За інформацією: Суспільне Чернігів.
Ігор Грищенко. ФОТО: Суспільне Чернігів
Комунальники перевіряють перші 35 приватних будинків у Деснянському районі, від вулиці Шевченка до проспекту Миру, на можливість відключення водопостачання та водовідведення людям, які мають борг за надані послуги. Частина домогосподарств покинуті, нежитлові або виставлені на продаж, каже Ігор Грищенко.
Комунальники перевіряють приватні будинки на можливість відключення від водопостачання. ФОТО: Суспільне Чернігів
Після перевірки стану мереж, комунальники подають інформацію у Центр обслуговування споживачів, де боржників ще раз попереджають про відключення. Їм надсилатимуть листи, і тільки через 30 днів відбудеться відключення, каже Ігор Грищенко.
Відключати боржників без попередньої перевірки мереж комунальники не можуть. Це може нашкодити іншим споживачам, які вчасно сплачують за надані послуги.
Ігор Грищенко каже, борги накопичуються здебільшого за тими людьми, які не мають у своїх домівках лічильників на воду.
"Якщо нема лічильника, є кількість зареєстрованих у цьому будинку. Хоча б одна особа, але вона буде. Нуль осіб не може бути. Якщо така ситуація, то йдуть нарахування щомісяця за тими встановленими нормами споживання, за тарифами водоканалу. Вона нараховується. Вона може бути невелика, але за нормами. Люди, які володіють цим будинком, якщо вони там не мешкають, просто відключити на час відсутності водопостачання і не нарощувати борги".
Комунальники перевіряють приватні будинки на можливість відключення від водопостачання. ФОТО: Суспільне Чернігів
Як розповідає начальник Центру обслуговування КП "Чернігівводоканал" Максим Степанов, загальна сума заборгованості по підприємству складає понад сорок мільйонів гривень.
"Приватний сектор — на загальну суму близько двох мільйонів гривень. Що стосується багатоквартирних будинків — це порядка 3 340 споживачів на суму 35,8 мільйонів гривень".
Максим Степанов. ФОТО: Суспільне Чернігів
Нагадаємо, відключення послуг за борги стало можливим після скасування мораторію на відключення неплатників та нарахування пені за несвоєчасну оплату наданих житлово-комунальних послуг, який був введений 5 березня 2022 року. Нині мораторій зберігається лише для жителів територій, де ведуться бойові дії та тимчасово окупованих територій. На Чернігівщині це Новгород-Сіверська, Семенівська, Сновська, Городнянська та Корюківська громади. Максим Степанов каже, у них на підприємстві шість споживачів, які вже встигли погасити свою заборгованість.
Відновити послугу після відключення можна повністю сплативши борг. За підключення до мережі також передбачена оплата, розповіли у підприємстві.