У Чернігові “Укрпоштою” почали розсилати повістки військовозобов’язаним та резервістам

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Сповіщення “Укрпошти” для отримання повістки у Чернігові. Суспільне Чернігів

8 жовтня чернігівці почали отримувати сповіщення про необхідність звернутися до відділення "Укрпошти" для отримання повістки від територіального центру комплектування та соцпідтримки. Повістка має вигляд рекомендованого листа, який одержувач отримує під підпис.

Про це Суспільному на умовах анонімності розповіли чернігівці, які вже отримали сповіщення від "Укрпошти". Також вони надали ці сповіщення, які мають однаковий вигляд, а відрізняються лише персональними даними.

У Чернігівській дирекції "Укрпошти" відмовились коментувати Суспільному розсилку цих сповіщень та видачу по ним повісток.

За словами голови "Укрпошти" Ігоря Смілянського, розсилка "Укрпоштою" повісток нічим не відрізняється від розсилки судових документів. Він також підтвердив, що вона має вигляд звичайного рекомендованого листа, який одержувач отримує під підпис.

"Якщо зазначається, що людини немає (тобто не отримала листа особисто, — ред.), залишається повідомлення. Якщо за листом не приходять, то так, як і з судовими документами — ми це залишаємо в системі та повертаємо листа (повістку, — ред.) відправнику (Міноборони, — ред.)", — сказав посадовець.

Він каже, що це чітко регламентована процедура, яка зазначена в законодавстві, а листи з повістками мають вигляд звичайного конверта.

Що цьому передувало

24 вересня "УП", посилаючись на документ, який опинився у розпорядженні редакції повідомляла, що уряд виділив 71 мільйон 820 тисяч гривень на централізований друк 900 тисяч повісток до кінця 2024 року.

Згідно з пояснювальною запискою Мінекономіки, планується друкувати 300 тисяч повісток на місяць. Міністерству фінансів доручено виділити кошти з резервного фонду державного бюджету.

Централізований друк повісток здійснюватиметься Міноборони або державними підприємствами, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (в поліграфічній галузі), на підставі договорів, укладених між відомством, призначеним оператором поштового зв’язку та відповідними державними підприємствами.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.

26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.

Новини України