У Чернігові п’ятеро старшокласників розробили детектор дронів зі штучним інтелектом

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Олександр Тимошенко, розробник детектора дронів. Суспільне Чернігів"Якщо розробляти алгоритм, то ти розробляєш алгоритм виявлення, підтвердження, що це саме дрон, під кожен дрон. А тут, якщо з’являється новий дрон – просто натренувавши нейронну мережу, заново її завантажив, вона вже це виявляє. Тобто вона більш гнучка", — розповів Олександр.

Над цією розробкою п’ятеро старшокласників працювали майже рік.

"Першого вересня всі думають про навчання, а ми думаємо, що нам таке зробити".

Перший прототип детектора, каже Олександр, вони створили з наявних запчастин. Назвали його "ЧАС" — частотний аналізатор спектра. Наразі деталі замовляють, а корпуси друкують на 3D принтері. На цей винахід хлопці витрачають всі свої кишенькові гроші, беруться за підробітки. Скільки у перспективі може коштувати їхній детектор, поки що не рахували.

Детектор дронів. Суспільне Чернігів"Наступні пристрої «Час 1.5» будуть вже оснащені водонепроникним, ударостійким корпусом".

Невдовзі пристрій хлопців тестуватимуть військові на передовій, каже Олександр. За словами Михайла Ворошила, детектори дронів затребувані на полі бою, оскільки дають можливість врятувати життя, а також виграти час для прийняття рішень.

Михайло Ворошило, інженер безпілотних літальних апаратів. Суспільне Чернігів"Такі штуки ловлять саму частоту, на якій літає дрон. Можна зрозуміти, яку частоту РЕБу треба активувати, щоб зберегти собі життя".

Олександр говорить: далі планують працювати над вдосконаленням свого винаходу. Якщо всі поїдуть навчатися до різних міст, робота не зупиниться, бо всі обов’язки у команді чітко розподілені, а сучасні технології допоможуть з комунікацією.

Новини України