У 13-му ліцеї Полтави замінили очне навчання на змішане: яка причина

За інформацією: Суспільне Полтава.

18 вересня у полтавському ліцеї № 13 дітей з очної форми навчання перевели на змішану. Всі класи, окрім перших та одинадцятих, ходитимуть до школи через тиждень. Це через те, що укриття, яке підготували до нового навчального року, згідно з будівельними нормами, не може вміщувати більше 400 людей.

Про це Суспільному розповів директор ліцею Павло Приходько.

Цьогоріч у полтавському ліцеї № 13 облаштували укриття. Навчальний рік у закладі розпочався для усіх класів офлайн. Та з 18 вересня більшість учнів почали навчатись у ліцеї через тиждень. В інші дні – займаються онлайн, розповідає директор закладу Павло Приходько.

Полтавський ліцей № 13. Суспільне Полтава

"Вентиляційна система зроблена таким чином, що повітрообмін можливий тільки для 400 осіб, які тут можуть знаходитись. Саме тому ми переходимо на змішану форму навчання, тому що ми не можемо прийняти 1300 в дві зміни. Фізично по підлозі площа приміщення набагато більша, ніж вентиляційна система може прийняти", — розповів директор ліцею № 13 "Успіх" Павло Приходько.

Загальна площа підвального приміщення – майже 660 квадратних метрів. Та це не дозволяє помістити більше 600 дітей, аби повністю навчатись за очною формою.

Блок управління вентиляційної системи в укритті. Суспільне Полтава

"Спробували, не вийшло, тому що було душно. За рекомендаціями МОН, площа приміщення повинна бути 1,2 м2 на особу. Ми від цього відштовхувались, тому що технічних характеристик вентиляційної системи ми не знали, тому що в нас немає документів. Перші і одинадцяті класи ходять постійно на очну форму навчання, тому що перші зовсім маленькі, а одинадцяті класи, зрозуміло, у них випускний рік. Інші класи розділені по тижнях: тиждень офлайн, тиждень працюють із дому", — додав директор ліцею № 13 "Успіх".

Укриття ліцею. Суспільне Полтава

Під час тривалого перебування в укритті, діти почали скаржитись на задуху, додав директор.

"Скаржаться. Сказати, що це прям масово, то ні, такого не було, масових звернень. Але по дітях видно, що колір шкіри там, їм не комфортно", — продовжив Павло Приходько.

Згідно з експертним звітом, який надав Суспільному начальник управління капітального будівництва Максим Медведєв, ремонт укриття у 13-му ліцеї виконали з дотриманням усіх будівельних норм. Проєктувало об’єкт товариство "Бімбуд".

Павло Приходько, директор ліцею № 13 «Успіх». Суспільне Полтава

"Сховище робилось не під загальну кількість дітей, тому що там навчається 1,5 тисячі дітей. Є будівельні норми, по яких це сховище розраховується. При екстреній евакуації зі сховища враховується кількість виходів та їх пропускна спроможність. Щодо цього сховища, максимальна кількість дітей, яка може одночасно знаходитись у сховищі, дорівнює 400 діточок. Не більше. Протягом двох останніх днів ми це все ще раз перевіряли", — повідомив начальник управління капітального будівництва Полтавської міськради Максим Медведєв.

Діти почали скаржитись на задуху в укритті. Суспільне Полтава

За словами начальника управління капітального будівництва, вносити зміни до проєктної документації укриття не планують.

"Вентиляція працює без ніяких нарікань. Можливо, в них є ще якесь сховище, яке вони зробили власними силами або поточним ремонтом. Можливо, вони ще можуть використовувати правило двох стін. У нас в місті, напевно, немає жодного навчального закладу, яке на 100% учнів має сховище", — додав Максим Медведєв.

Максим Медведєв, начальник управління капітального будівництва Полтавської міськради. Суспільне Полтава

Як повідомив Максим Медведєв, загальна кошторисна вартість укриття становить понад 11 мільйонів гривень.

Новини України