“Втратили насиченість, але не значущість”: понад 40 прапорів представили на виставці в запорізькому краєзнавчому музеї

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Виставка прапорів в обласному краєзнавчому музеї. Суспільне Запоріжжя

Експозицію з понад 40 стягів запорізьких бригад і військових частин представили на виставці в обласному краєзнавчому музеї. Серед експонатів є перший прапор Незалежної України, прапор який був на Майдані під час Революції Гідності та ще один — вивезений з-під обстрілів з прифронтового Гуляйполя.

Більше Суспільному розповіла завідувачка відділу новітньої історії Ірина Коробова.

Найстарішим прапором на виставці є стяг вже незалежної України, який передав запорізький активіст Костянтин Лямцев та особисто закріпив над Запорізькою обласною радою 27 вересня 1991 року.

Перший прапор, який Костянтин Лямцев підняв особисто і закріпив над Запорізькою обласною радою. Суспільне Запоріжжя"Це співзасновник Запорізької просвіти, голова народного руху України. І саме цей прапор він закріпив власноруч. Другий прапор також передав Лямцев. Саме з цим прапором він крокував від остррову Хортиця вздовж нашої греблі ДніпроГЕСу до каскаду “Райдуга” на святкування 500-річчя українського козацтва", розповіла Ірина Коробова.

Ірина Коробова, завідувачка відділу новітньої історії . Суспільне Запоріжжя

Є серед експонатів і прапор, яких був на Майдані під час Революції Гідності, каже завідувачка відділу новітньої історії.

"Цей прапор пройшов весь Майдан. І він весь в сажі, саме тому. Коли диміли шини на майдані. Тому він в ось такому вигляді. Ми його не реставруємо і показуємо саме в такому вигляді, як він є".

Прапор, який був на Майдані під час Революції Гідності. Суспільне Запоріжжя

Прапор, який був на Майдані під час Революції Гідності. Суспільне Запоріжжя

Ірина Коробова говорить: один зі стягів, понівечений повномасштабною війною, привезли співробітники ДСНС 23 серпня 2023 року до музею з прифронтового Гуляйполя.

"На цій світлині ви можете подивитися, як саме він виглядав біля пам'ятника. Нестору Махно, який вдягнений у вишиванку. Вона, до речі, також тут представлена. На жаль, на весні цього року, пам’ятник зруйнували. Окупанти розстріляли".

Прапор вивезений з прифронтового Гуляйполя. Суспільне Запоріжжя

Прапори запорізьких бригад та військових частин, що боронять Запорізьку область. Суспільне Запоріжжя

На виставці “Під синьо-жовтим кольором незламності” представлено понад 40 прапорів. Частина експонатів — стяги запорізьких бригад та військових частин, що боронять Запорізьку область. І за словами Ірини Коробової, експозиція невдовзі розшириться, і подивитися на неї можна буде у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї до жовтня.

Виставка прапорів в обласному краєзнавчому музеї. Суспільне Запоріжжя

Суспільне Запоріжжя “Ідея була така: до Дня державного прапора показати нашу колекцію і наші бригади, наших військових. Цей синьо-жовтий колір був і на рюкзаках під час революції гідності, Цей прапор чекають і на тимчасово окупованих територіях”.

Новини України