За інформацією: Суспільне Полтава.
В обласному центрі термомодернізували частину будівель Полтавської політехніки за фінансування Європейського інвестиційного банку. Заклад став одним із шести, який долучився до проєкту "Вища освіта України".
Про це розповіла під час візиту у Полтаву керівниця представництва Європейського інвестиційного банку Крістіна Мікулова.
Гуртожиток "Полтавської політехніки" став однією з перших двох будівель, у яких завершили термомодернізацію. Зокрема, утеплили фасад та замінили вікна.
Гуртожиток, де зробили термомодернізацію. Суспільне Полтава
"Коли навіть тільки замінили вікна, уже дуже було чутно різницю по температурі в кімнаті, оскільки це дуже велику роль зіграло. Тепер, тільки я заходжу в гуртожиток, думаю: "Блін, класно", — розповіла студентка Полтавської політехніки імені Кондратюка Богдана Курилюк.
Роботи виконали у рамках проєкту "Вища освіта України", який фінансує Європейський інвестиційний банк. Окрім гуртожитку, завершили утеплювати одного навчального корпусу і почали наступний.
Корпус, де мають продовжити роботи з утеплення. Суспільне Полтава
"150 міліметрів мінеральний утеплювач ― мінвата, згідно з нинішніми ДБН. Термомодернізація включає комплекс робіт. Це заміна індивідуального теплового пункту, потім покрівля ― утеплення, утеплення фасаду і заміна вікон", — продовжив керівник компанії-підрядника Анатолій Михальченко.
Втрати теплоти будівлею зменшилися у два рази. Такі дослідження проводять фахівці закладу, зокрема, кафедри теплогазопостачання та теплоенергетики. У підвалі університету ― індивідуальний тепловий пункт.
Індивідуальний тепловий пункт. Суспільне Полтава
"Ми можемо бути незалежними від централізованої системи опалення. Ми можемо, наприклад, зменшити подачу теплоти у вихідні дні, у святкові дні, у період канікулярний. Вода надходить у нашу систему теплопостачання. Тут розташований лічильник теплоти, за який ми розраховуємося. І от де цей регулятор, котрий відповідальний за кількість теплоти, яка буде подаватися. Ми можемо змусити це регулятор або закриватися і прикривати подачу гарячого теплоносія, і ми побачимо, що цей лічильник буде фіксувати нульові витрати", — продовжив професор Полтавської політехніки імені Кондратюка Анатолій Колієнко.
Проєкт розробляли фахівці університету. Цей грант виграли 2013-го, а змогли розпочати роботи 2023-го.
Нині тривають роботи з утеплення інших корпусів. Суспільне Полтава
"В університеті 9 навчальних корпусів і 5 гуртожитків, які так само передбачають реалізацію проєкту. Ми є першим закладом вищої освіти України з шести закладів вищої освіти України, які долучені до реалізації даного проєкту. Загальна сума проєкту складає 7,5 мільйонів євро, плюс ми отримали цього року ще додатково фінансування у сумі 1 мільйон 850 тисяч євро. Проєкт передбачає співфінансування з самим університетом у розмірі 20%. Це так зване ПДВ ми оплачуємо", — повідомив ректор Полтавської політехніки імені Кондратюка Володимир Онищенко.
Зустріч у Полтаві з керівницею представництва Європейського інвестиційного банку Крістіною Мікуловою. Суспільне Полтава
"Ми ― банк Євросоюзу, який інвестує у відновлення та розвиток України. Ми надаємо кредити на вигідних умовах, а країни Європи забезпечують гарантії, які допомагають зменшувати ризики і збільшувати вплив на розвиток. Це дуже важливо під час війни", — додала Крістіна Мікулова.
За планом мають завершити усі роботи за три роки.