Встановлювали фіктивну інвалідність для ухилянтів: на Запоріжжі судитимуть двох лікарів та їхнього посередника

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Виявлені та вилучені під час обшуку в підозрюваних гроші. Запорізька обласна прокуратура

Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт щодо трьох жителів Запоріжжя, який підозрюють у зловживанні впливом. За даними слідства, підозрювані за гроші встановлювали чоловікам призовного віку фіктивну інвалідність.

Про це сьогодні, 21 серпня, повідомили у пресслужбі Запорізької обласної прокуратури та пресслужбі ГУ Національної поліції у Запорізькій області.

За даними слідства, заступник головного лікаря обласної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) домовився разом з колишньою медпрацівницею створювати фіктивні документи про інвалідність за 3500-5000 доларів США:

"Підшукував клієнтів та тримав з ними зв'язок родич однієї із підозрюваних, який виконував роль посередника та безпосереднього отримував грошові винагороди. Ще одним учасником схеми стала голова лікарсько-консультативної комісії однієї з лікарень міст, яка забезпечувала безперешкодне направлення "клієнтів" на МСЕК", — йдеться у повідомленнях.

Виявлені під час обшуків гроші у фігурантів справи. Запорізька обласна прокуратура

Під час обшуків правоохоронці виявили понад 2,6 мільйона гривень, 700 тисяч доларів США та майже 9500 євро, що у загальному еквіваленті — 31 мільйон гривень:

"На вказані гроші було накладено арешт та за рішенням суду передано до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для придбання військових облігацій для посилення обороноздатності України", — йдеться у повідомленні.

Виявлені гроші під час обшуків у фігурантів справи. Запорізька обласна прокуратура

Фігурантів справи судитимуть за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Якщо їхню провину буде доведено, їм загрожує позбавлення волі до п'яти років.

Під час обшуків в одного з підозрюваних виявили два кілограми метадону. Його також судитимуть за ч. 3 ст. 307 (Зберігання наркотичних засобів із метою збуту). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Новини України