За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Фото: ДСНС в Закарпатській області | Facebook
На момент повномасштабного російського вторгнення Мар'ян Лазар працював у частині забезпечення Аварійно-рятувального загону спецпризначення ДСНС Закарпаття. Коли наприкінці березня оголосили про набір піротехніків, то рятувальник не задумуючись одразу ж зголосився.
Історію піротехніка із Закарпаття Мар'яна Лазаря розповіли на сторінці ДСНС в Закарпатській області у Facebook.
Перша ротація була у вересні в Київську область. Там Мар’ян обстежував поля, лінії електропередач, і приватні ділянки місцевих жителів. Він пригадує — було страшно, бо якраз тоді посилились обстріли.
Фото: ДСНС в Закарпатській області | Facebook
Далі подібні відрядження ввійшли піротехніку у звичку і з того часу він вже попрацював на деокупованих територіях Харківської, Миколаївської та Донецької області:
"Населені пункти понеслись один за одним, як дні в календарі: Іванків, Вишневе, Гостомель, Буча, Ірпінь, Золочів, Козача Лопань, Снігурівка, Щурово… і це тільки ті, які приходять на згадку", — розповідає рятувальник.
Фото: ДСНС в Закарпатській області | Facebook
Дзвінки від рідних та близьких неабияк підтримували Мар’яна під час від’їздів, однак були місця, де можливості подзвонити не було через відсутність зв’язку. Попри це хлопець разом із колегами знайшов вихід з ситуації.
"Ми купили на всіх стару кнопкову "Nokia" і по черзі вилазили на вишку та дзвонили для того, щоб сказати, що з нами усе добре і почути рідний голос у слухавці", — згадує піротехнік.
За словами Мар'яна, найбільш небезпечні ВНП для нього ті, які зроблені власноруч, адже від подібних "авторських виробів" ніколи не знаєш, чого очікувати. Попри небезпеку рятувальник разом з колегами робили все, щоб якнайшвидше відновити безпечне життя на звільнених територіях.
"Усіх людей лякає війна, але якщо ти стоятимеш осторонь — вона лякатиме більше", — додає Мар'ян Лазар.
Фото: ДСНС в Закарпатській області | Facebook