“Вразили технологічною складністю та актуальністю”: учні з Кропивницького перемогли у нацвідборі міжнародного хакатону

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

Команда Harbour Seals, вчитель інформатики Дмитро Єрмаков та директорка ліцею Любов Краснова. Суспільне Кропивницький

Працювали над проєктом два дні, розказав вчитель інформатики Дмитро Єрмаков.

"Ми збирались з дітьми у школі, брали участь в цьому хакатоні онлайн. Нам говорили теми, які ми можемо створювати, цього року це були цілі сталого розвитку Організації Об'єднаних Націй (ООН): гендерна рівність, якісна освіта та здоров’я. Судді поставили питання і серед десяти проєктів, відібраних на локальний техатонЗахід, де програмісти, дизайнери та інженери працюють разом над розробкою інноваційних рішень або продуктів за обмежений час. в Україні, ми виграли – перше місце".

Команда Harbour Seals та вчитель інформатики Дмитро Єрмаков. Суспільне Кропивницький

Учасниця команди Ліна Кравченко розказала, що їхня команда називається HARBOUR SEALS.

"Перекладається як морські котики. Вони нас уособлюють. Веселі й грайливі".

Іграшка морського котика. Суспільне Кропивницький

Інтернет-сервіс, який розробили учні, аналізує тексти в соцмережах, знаходить дезінформацію, залякування, цькування та гендерні стереотипи, тобто уявлення про соціальні ролі чоловіків і жінок, розповіла дизайнерка команди Поліна Серчанська.

"Користувач розміщує на сайт посилання або скриншот, поки посилання працює лише з Інстаграму. Жінкам з дитинства намагаються привабити думку, що треба працювати на "жіночих" професіях – дизайнер, продавець, перукарка. Але ІТIT (Information Technology) – це інформаційні технології, тобто все, що пов’язано з комп’ютерами, програмним забезпеченням, даними та мережами. – це занадто серйозно для тебе. Цей конкурс націлений на те, щоб дівчата більше цікавилися технологіями, кодамиЦе інструкції, написані програмістом спеціальною мовою (наприклад, Python, Java, C++), які говорять комп’ютеру, що потрібно зробити. й робототехнікою".

Інтернет-сервіс, який створили учні. Суспільне Кропивницький

Основна мова конкурсу – англійська.

"Умова була, щоб учасники мали якийсь рівень англійської, бо буде ще міжнародний рівень. У команді я найбільше виконував роботу зі створення самого сайту – це front end, частина, з якою юзер, тобто користувач, взаємодіє", – розповів учасник команди Іван Холін.

Учасник команди Роман Теплухін займався створенням back end Програмно-апаратна частина веб-додатку, яку користувачі не бачать.частини сайту.

"Це та частина, яка "під капотом", те що не видно користувачеві. Є схемка як ми з сервера відправляємо дані до нашої моделі".

Інформатику учні 10 та 11 класів вивчають щодня, сказала директорка ліцею Любов Краснова. За її словами, випускники обирають майбутні професії у сфері IT-технологій.

Новини України