За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтавській області орнітологи та інші науковці будуть досліджувати вплив бакланів на утворення так званих "мертвих островів". Вони почали з’являтися у водосховищах Дніпра.
Про це повідомили на сторінці у Facebook департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОВА. За їхніми даними, нині проводять консультації з орнітологами та вирішують, як зберегти біорізноманіття та розвиток екосистеми.
Як раніше розповідала Суспільному головна наукова співробітниця регіонального ландшафтного парку "Кременчуцькі плавні" Надія Гальченко, послід бакланів містить у 30 разів більше азоту, ніж у інших птахів, через це гине рослинність і не можуть жити інші організми.
На Полтавщині збільшилась популяція бакланів у водосховищах Дніпра. фото надані Н. Гальченко
В повідомленні департаменту екології йдеться, що збільшення чисельності популяції бакланів пов’язане з покращенням екологічного стану Кременчуцького та Кам'янського водосховищ та збільшенням кількості корму для птахів.
"Одні вчені б’ють на сполох, говорять, що можливе виникнення екологічних катастроф локального значення у місцях великого скупчення цього виду птахів, інші ― вбачають у цьому позитив, оскільки баклани це ― своєрідні санітари підводного світу, адже їх здобиччю часто стає слабка та хвора риба", ― йдеться у повідомленні.
За спостереженнями науковців регіонального ландшафтного парку "Кременчуцькі плавні", у межах природно-заповідного фонду після підриву Каховської ГЕС чисельність бакланів значно не змінилась. Вплив цих птахів на екосистеми водойм ― це природний процес. А примусова регуляція чисельності бакланів може призвести до негативних наслідків.
Які баклани живуть на Полтавщині
В Україні баклани гніздяться майже на всій території. Вони зимують біля морського узбережжя, в пониззях річок Дніпро, Дунай та Дністер. Для України характерні три види: баклан малий, занесений до Червоної книги, баклан чубатий, який гніздиться в Криму, та баклан великий.
На території Полтавської області поширений саме останній. Це водно-болотний птах, він має чорне забарвлення пір’я із бронзовим блиском на спині, на голові та під крилами є білі плями. Дзьоб довгий із гачком на кінці, лапи ― з перетинками. Ці птахи у прісних водоймах полюють, зокрема, на окунів, пліток, лящів, линів.
Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до 5 хвилин вашого часу. Дякуємо!