За інформацією: Суспільне Вінниця.
Палац Щеньовських. Суспільне Вінниця"Кілька фур сміття вивезли. Тут у радянські часи були добудови. Ми їх розчистили, щоб об’єкт повернути до первинного стану", — розповіла Ганна Гаврилів.
Палац Щеньовських. Суспільне Вінниця
Як зазначила керівниця проєкту "Палац Щеньовських" Анастасія Донець, у перший день відкриття прийшли понад 20 людей. У палаці збереглися декоративна гіпсова ліпнина, віконні рами, печі, сходи, двері та підлога.
"Ця вежа має лише естетичне значення. Всі столярні вироби у палаці оригінальні. Вони проєктувалися разом із будинками", — зауважила Анастасія Донець.
Палац Щеньовських. Суспільне Вінниця
За словами заступниці директора з наукової роботи малієвецького історико-культурного музею Олени Радзивіл, останнім власником маєтку був цукровий магнат Станіслав Щеньовський. Він загинув у 1915 році, а його сім’я через три роки після закінчення Першої світової війни виїхала до Польщі у Закопане.
"Далі була радянська влада. Тут відкрили і лікарню, і аптеку, і школу. Потім у 2 000 роках його приватизували колишні співробітники лікарні, але власник помер, а жінка не захотіла нічого з ним робити", — розповіла Олена Радзивіл.
Палац Щеньовських. Суспільне Вінниця
У 2000 році заклад закрили. З того часу палац стояв пусткою. На екскурсію до палацу з Києва приїхала пані Ірина.
"Це гарне місце, де можна проводити фотосесії. Він не погано збережений, тут є оригінальна ліпнина. Тут є що робити, як відпочивати і насолоджуватися життям. Я ще приїхала б сюди", — зауважила відвідувачка.
Палац Щеньовських. Суспільне Вінниця
Як зауважила засновниця ініціативи "Спадщина.UA" Ганна Гаврилів, її організація виступила транзитним інвестором. Наразі для будівлі шукають господаря.
"Ми зробили історичні дослідження, впорядкували технічну документацію правовстановлювальну, художні дослідження. Зробили обмірні креслення, а також візуалізацію проєкту Щеньовських, яким він може бути за кілька років. Рекомендуємо для майбутнього власника реставрацію. Ми можемо рекомендувати тут зробити або культурно-туристичний розважальний комплекс , або ж заміський оздоровчий центр", —зазначила Ганна Гаврилів.
Палац Щеньовських. Суспільне Вінниця
Вона додає, що безоплатні екскурсії до палацу організовують з метою популяризації цієї місцини. Запрошують до співпраці фотографів та організаторів заходів, аби якнайширше коло людей дізналося про маєток Щеньовських на Вінниччині.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp