“Влада — це не приміщення, влада — це народ”. У Хотіні замінили згорілий прапор

За інформацією: Суспільне Суми.

Микола Торяник замінив згорілий через російський обстріл прапор біля приміщення селищної ради у Хотіні. Микола Торяник

Селищний голова Хотіні Микола Торяник разом з поліцейським офіцером громади Юрієм Гамотою замінили український прапор біля приміщення сільради. Той, що був там до цього, згорів наприкінці вересня, коли російські військовослужбовці обстріляли Хотінь.

"Їм важко пояснити, що зруйнувати заклади освіти, медицини, сільську раду — це не вибили владу. Влада — це не приміщення, влада — це народ, територія і символи. Народ є. Територія Хотіні — наша, під контролем Збройних сил України. І якщо там є прапор, символи там українські є, значить, є і Україна", — сказав Микола Торяник у коментарі Суспільному.

За його словами, селище значно пошкоджене обстрілами. Особливо, верхня його частина. Після чергової російської атаки у вересні і було зруйноване приміщення селищної ради.

Що ще відомо про ситуацію в Хотінській громаді

У вересні 225 окремий штурмовий полк опублікував відео, де українські бійці у селі Олексіївка Хотінської громади встановлюють українські прапори та знищують російських військових. За даними DeepState, станом на 30 вересня воно ще у "червоній" зоні. Микола Торяник зазначив, що в Олексіївці присутні українські військовослужбовці.

У кінці серпня стало відомо, що українські військові просунулися на північ від Андріївки. ЗСУ відновили контроль над Андріївкою у червні 2025 року, Кіндратівку звільнили у кінці липня.

Станом на 30 вересня, за даними DeepState, біля Кіндратівки, Андріївки та Костянтинівки звільнені 20,45 квадратного кілометра. Частково або повністю у "червоній" зоні села Хотінської громади: Олексіївка, Костянтинівка, Володимирівка, Водолаги, Біловоди, Веселівка, Журавка.

Новини України