За інформацією: Суспільне Вінниця.
Сонячні панелі на даху Вінницької міської лікарні. Суспільне Вінниця
Завершили встановлення панелей у грудні 2024 року.
"Вона запущена у грудні.Тут 136 панелей по 500 Вт кожна. По всіх панелях потужність десь 76 кВт, по інвертору десь 60 кВт. Довелося підсилити дерев’яні конструкції даху, тому що він старий і не був на це розрахований. Зробили підсилення і розмістили на них сонячні панелі зі сходу на захід. Це також трохи зменшує їх активність, ніж на інших корпусах, бо там їхнє розташування на південь. Встановлювали їх швидко — десь протягом місяця", — сказав Володимир Шуткевич.
Вінницька міська лікарня №1. Суспільне Вінниця
За словами завідувача інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Руслана Кіщука, сонячна електростанція — це стабільне енергопостачання за умов відключення електроенергії. Їх медичний заклад налічує 18 стаціонарних відділень та 8 амбулаторних підрозділів. За рік проліковують до 25 тисяч пацієнтів, понад 150 — консультують.
"Генератори є, але вони потребують багато ресурсів, тому ми використовуємо сонячні панелі, щоб забезпечити, перш за все, електроенергію для реанімації, операційного блоку, де цілодобово проводяться ургентні операції. Також у нас лікується велика кількість військовослужбовців, які поступають протягом доби, в ургентному порядку ми робимо їм операції", — сказав Руслан Кіщук.
Вінницька міська лікарня №1. Суспільне Вінниця
Він розповів, що наразі у медзакладі на стаціонарі перебувають 500 пацієнтів. Щодня у поліклініці консультують до 300 відвідувачів.
Три електростанції для першої лікарні встановили у рамках програми "Зелений курс Вінниці". Як розповіла директорка міського департаменту відновлення та розвитку Ольга Ремешевська, упродовж 2023 — 2024 років у Вінниці, окрім даного медзакладу, сонячні панелі задля економії електроенергії встановили також на другій міській лікарні та у "Центрі матері та дитини".
"В січні 2022 року Вінниця задекларувала Зелений курс, у якому ми наслідуємо стандарти Європейського Зеленого курсу щодо досягнення кліматичної нейтральності та зеленого переходу. В рамках розробки даного переходу ми підготували відповідну дорожню карту, яка передбачає багато напрямків, зокрема відновлювальна енергетика. У грудні ми завершили встановлення сонячних панелей на міській клінічній лікарні номер один, це на декількох корпусах. Вартість таких послуг — 2 мільйони гривень, 2,5 мільйони гривень та 2,6 мільйонів гривень", — сказала Ольга Ремешевська.
Сонячні панелі на даху Вінницької міської лікарні. Суспільне Вінниця
За її словами, процес будівництва і підготовки тривав з квітня по грудень.
"На сьогоднішні лікарні вже працюють на сонячних електростанціях та генерують відповідну енергію. Комунальною сферою вже згенеровано 240 мегават годин електричної енергії від сонця. Також ми розуміємо, що це економія коштів з бюджету цих підприємств на електроенергію. Також ми зменшили на 116 тонн викидів СО2 в атмосферне повітря", — сказала Ольга Ремешевська.
Інвертори для сонячних панелей у Вінницькій міській лікарні №1. Суспільне Вінниця
Вона також розповіла, що у 2025 році у Вінниці заплановано будівництво сонячних електростанцій на 11 навчальних закладах.