За інформацією: Суспільне Полтава.
З 1-го січня у двох міських лікарнях Полтави працюватимуть експертні команди, які визначатимуть ступінь непрацездатності та, відповідно, встановлюватимуть групи інвалідності у людей. При цьому огляд пацієнтів може бути очним, дистанційним, заочним та виїзним.
Про це Суспільному розповіла медична директорка 1-ї лікарні Полтави Лариса Мисюк.
Експертні команди працюватимуть на базі двох кластерних міських лікарень 1-ї та 2-ї. Фахівці цих комісій оцінюватимуть повсякденне функціонування осіб для встановлення чи продовження інвалідності. Зокрема, у першій лікарні міста сформували три команди загально-хірургічного профілю, до складу кожної з яких включено трьох лікарів – терапевта, хірурга та невропатолога, зазначила Лариса Мисюк.
"Це лікарі нашого закладу, які працюють на прийомі у поліклініці та стаціонарі. Для роботи цих фахівців буде складений окремий графік, вони будуть поєднувати свою основну роботу і роботу в експертній команді. Це не є додатковим навантаженням для них, експертизу вони здійснюватимуть у межах свого робочого часу", — говорить медична директорка Лариса Мисюк.
Приміщення 1-ї лікарні міста Полтави, де працюватимуть експертні комісії, які встановлюватимуть групи інвалідності. Суспільне Полтава
Лікарі з експертної команди будуть розглядати хірургічні та терапевтичні захворювання для встановлення чи продовження інвалідності, зазначила медична директорка закладу Лариса Мисюк. Огляд пацієнта, при цьому, може бути, очним, дистанційним, заочним та виїзним.
"Очна форма – це коли пацієнт особисто присутній на огляді, дистанційна – це за допомогою засобів зв’язку – телемедицина. Виїзна – виїзд за місцем проживання пацієнта – або туди, де він лікується. І є чіткі критерії, коли огляд може проводитись заочно – це, перш за все, при тяжких патологіях – онкологічних чи тяжких неврологічних розладах, які унеможливлюють прибуття пацієнта у медзаклад або, приміром, коли людина не може сама пересуватися".
Зі слів Лариси Мисюк, при цьому пацієнтові не потрібно самому звертатися до експертної комісії з пакетом обстежень, це все робить профільний лікуючий лікар.
"Завдання пацієнта – звернутися до лікуючого лікаря, а він уже при огляді вирішує, чи є реальна підстава для направлення на проведення оцінювання повсякденної діяльності чи ні. Уся інформація про стан здоров’я пацієнта є в електронній базі. Направлення лікуючий лікар формує у електронному вигляді, також додає скановані документи щодо стаціонарного лікування чи обстежень".
Про результати засідання комісії пацієнта теж поінформують через електронну або "Укрпошту".