За інформацією: Суспільне Полтава.
63-річний Юрій Кушнір на Полтавщину переїхав через війну. Чоловік родом із Луганської області. 2014-го разом із дружиною пішли добровольцями на війну. Звільнившись із війська, 2019-го започаткували фермерське господарство "Полуничний рай" на Старобільщині. А через повномасштабне вторгнення російських військ, втретє змінили місце проживання. Нині Юрій разом із родиною оселився у Решетилівській громаді.
Нині чоловік із родиною розпочинають тепличну справу та облаштовують житло.
"Буде розсада помідорів, потім ми її знімаємо врожай і одразу висаджуємо огірок. Огірок закінчується, заробляємо трохи грошей. Отут я вже спланував котельня буде велика, опалення робимо. Вулкани-вентилятори спеціальне опалення повітря, опалення ґрунту і ми запускаємо в зиму працювати цю теплицю. Поки зелень перший рік, а далі побачимо".
Юрій Кушнір родом із міста Алчевськ, що на Луганщині. Суспільне Полтава
Юрій Кушнір родом із міста Алчевськ, що на Луганщині. 2014-го року чоловік добровольцем пішов на війну.
"Я жив там 52 роки. 2014-го пішов добровольцем в батальйон "Айдар". Дружина зі Старобільщини, теж 2014-го пішла разом зі мною воювати добровольцем. До 2019-го року на війні були, тоді звільнилися, вона трохи раніше, я трохи пізніше".
2014-го року чоловік добровольцем пішов на війну. надане Юрієм Кушніром
Після повернення з війни, спочатку оселились на Старобільщині, каже Юрій. Там створили фермерське господарство "Полуничний рай". А через повномасштабне вторгнення російських військ, місце проживання довелося втретє змінити.
"Дуже все чудово було, там почали теплиці будувати, балагани. Потім, на жаль, 2022 рік, ми знову пішли воювати. Син підріс, теж пішов воювати добровольцем. Зараз вони на війні, а я списався у 63 роки, плюс здоров’я. Вирішили не повертатися, не чекати закінчення війни, а відновлювати наше фермерське господарство".
Через повномасштабне вторгнення російських військ, місце проживання довелося втретє змінити. Суспільне Полтава
Нині Юрій разом із родиною оселився у Решетилівській громаді. Вкотре розпочинати тепличну справу з нуля та облаштовувати житло почали у селі Лобачі. Поки дружина та син на війні, господарюють із батьками дружини.
""Витягли" ми тестя з тещею з Луганської області. Дуже важко було виїжджати їм. Бо зять, дочка, онук, рідний брат – всі айдарівці. Нас там на куски порізали б, самі розумієте. Їм дуже важко було виїхати, ФСБ і так далі. Виїхали".
Нині чоловік із родиною розпочинають тепличну справу та облаштовують житло. Суспільне Полтава
На власній ділянці, окрім полуниці, посадили малину, смородину та лохину. Також збудували нову теплицю для вирощування розсади.
"Купили теплицю, майже у півмільйона нам обійшлася вона. Це ніхто не допомагав, ми за свої гроші купили. Велика, 14 метрів на 30. Київ робив під ключ її повністю".
Нині Юрій Кушнір ділиться своїм досвідом вирощування полуниці та розсади із охочими. Суспільне Полтава
Також збудували нову теплицю для вирощування розсади. Суспільне Полтава
На розвиток сімейного бізнесу виграли три гранти. На ці гроші закупили спеціальне обладнання та отримали техніку для обробітку землі, розповів Юрій Кушнір.
"Привезли – трактор, фреза поле обробляти, сюди трактор заходе тут обробляти, причеп, ємність на 10 кубів для поливу, мотопомпа. Це – USAID. Mercy Corps мені допомогли з обладнанням в розсадник – це автоматика, це теплоакумулятор стабілізувати температуру. Карітас – в мене обладнання холодильне і багато різних приладів. Я, мабуть, тут буду перший із фермерів, який буде впроваджувати систему первинного контролю на нітрати".
Нині Юрій Кушнір ділиться своїм досвідом вирощування полуниці та розсади із охочими. А ще – волонтерить. Допомагає рідним, які на фронті, а також побратимам.
"Як звільнився, мене вже тягне туди. Тим більше, моя рідня там, мої побратими – це ж моя сім’я. Тут місцева спілка, з ними їздив. Зібрався, м’яса накоптив, продукція є, набрав, поїхав. Їм дуже приємно і мені теж дуже приємно. Автомата в мене нема, на передову вже не піду, а так допомагати треба".