За інформацією: Суспільне Полтава.
Із березня рідні військовослужбовців з Полтавщини, які зникли безвісти чи потрапили у російський полон, отримуватимуть виплати за новим алгоритмом. Військові можуть написати особисте розпорядження, яким розподілять між близькими відсоток грошей. Якщо такого документу немає, то розподіл буде у рівних частках між певними категоріями людей.
Про це під час брифінгу 19 лютого розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.
Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, за військовослужбовцями, захопленими в полон, а також інтернованими Інтернування – примусове затримання й роззброєння нейтральною державою військ воюючих держав, що вступили на територію цієї держави під час збройного конфліктув нейтральних державах або зниклими безвісти зберігається виплата грошового забезпечення.
Нині військовослужбовець має право скласти у письмовій довільній формі особисте розпорядження про виплату грошового забезпечення.
"Він може вказати, яким особам буде виплачуватися його грошове забезпечення у відсотках. Або взагалі вказати, що воно нікому не виплачується і чекає його в нього у військовій частині ", — прокоментував Роман Істомін.
Хто має право на виплату грошового забезпечення. Суспільне Полтава
У разі відсутності особистого розпорядження, забезпечення виплачується дружині або чоловіку, законним представникам дітей, а також дітям з числа осіб з інвалідністю з дитинства незалежно від віку та батькам військовослужбовців. Між ними розподілять до 50% грошового забезпечення.
Якщо у військового немає розпорядження та рідних із категорій, перерахованих раніше, то для близьких можуть розподілити 20% виплати.
Хто має право на виплату грошового забезпечення. Суспільне Полтава"Грошове забезпечення виплачується повнолітнім дітям, рідним братам, сестрам, законним представником яких є військовослужбовець", — повідомив Роман Істомін.
Решта грошей ― 50% чи 80% відповідно ― має лишатися на спеціальному рахунку у військовій частині. Ці виплати нададуть військовому після його повернення. Якщо людину визнають загиблою, то вся сума перейде до складу спадщини. Також, коли військовий повернеться з полону, то виплати рідним припинять, усі гроші отримуватиме він.
Документи, які необхідні для отримання грошового забезпечення. Суспільне Полтава
Нараховують та виплачують суми військові частини, а ТЦК та СП допомагає рідним написати щодо цього заяву та консультує щодо збору необхідних документів, розповів Роман Істомін.
"Дія цього пункту не поширюється на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини, місця служби або дезертирували зі Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів", — розповів Роман Істомін.
Випадки, за яких не надаватимуть виплату грошового забезпечення. Суспільне Полтава
Статус "безвісти зниклий" надає військова частина, якщо не відомо про місце перебування військовослужбовця протягом 15 діб.