Виплати компенсацій на відбудову знищених об’єктів, що були “на паузі”, відновили: яка ситуація на Чернігівщині

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Люди розбирають зруйнований будинок: наслідки вибуху “шахеда” у Корюківці на Чернігівщині 6 грудня 2024 року. Суспільне Чернігів

Виплати компенсацій на відбудову знищених об’єктів, що певний час були "на паузі", відновили. У Чернігівській області з тієї кількості людей, яким сформовані виплати за цим видом, більш ніж 30 виконали необхідні дії для отримання першого траншу в розмірі 50%.

Про це повідомляє Чернігівська ОВА на своєму сайті.

Як йдеться у повідомленні, з поданих 270 заяв на компенсацію для самостійної відбудови, наразі сформовані відповідні суми для грошових компенсацій за 182. А це – близько 370 мільйонів гривень.

Як пояснює в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня, щоб отримати цей вид компенсації, заявник має обов'язково зробити наступне:

"Перше – має бути відкритий рахунок (актуальність якого треба перевірити) в одному з банків-партнерів, перелік яких можна знайти на офіційному сайті «єВідновлення». Друге – після рішення комісії про нарахування компенсації заявник повинен припинити право власності на знищений об’єкт в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Наступний обов’язковий пункт – отримавши будівельний паспорт у відповідному органі містобудування та архітектури громади, подати повідомлення про початок будівельних робіт через ЦНАП, Дію чи Єдину державну електронну систему у сфері будівництва".

Верифікацію виконаних робіт комісія має здійснювати відповідно до внесених змін наприкінці березня до постанови КМУ № 600 від 30 травня 2023 року, що регулює питання надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна.

Щоб отримати перший транш у розмірі 50%, заявник власним коштом має розробити проєктно-кошторисну документацію, зазначає голова ГО "Український голос громад" Руслан Марченко.

"Перший транш необхідно реалізувати протягом 18 місяців лише шляхом безготівкового розрахунку, тобто через термінали чи замовлення підрядних робіт. Після реалізації не менш ніж 90% цих коштів, потрібно звернутися до комісії, або подати повідомлення про готовність проходження проміжної верифікації через застосунок «Дія» чи ЦНАП. Комісія проводить верифікацію відповідно до розробленої ПКД – звіряються цінова політика, терміни. Потім надається висновок щодо доцільності виділення другого траншу. Після завершення будівельних робіт має бути проведена технічна інвентаризація та введення будинку в експлуатацію. У протилежному випадку надані кошти підлягатимуть поверненню", – пояснює Руслан Марченко.

Наразі профільне міністерство напрацьовує додаткові роз’яснення.

Новини України