Заступник директора з виставкової роботи Музею Вінниці Євгеній Сафар’янс провів лекцію для вінничан та громадських активістів про історію появи малої річки Скельної – «Річка-невидимка: фантастичні місця та де їх шукати». Про це повідомляється на сторінці Малі річки Вінниці.
Змінити розмір
Попри неочікувано похмуру погоду, на просторі поблизу Скельної зібралися близько 30 осіб: мешканці з найближчих будинків, активісти, зацікавлені вінничани, які прагнули дізнатися більше про один із куточків нашого міста.
Євгеній Сафар’янс розповів, що цю малу річку, яка нині протікає поблизу вулиці Литвиненко-Вольгемут, можна знайти на мапах нашого міста 19-го та навіть 18-го століть. Хоча на них не вказано її назву, місцевість поруч підписано “Скеля”. Тож природно, що й річка отримала своє ім’я від місцевості, де протікає. Для прикладу, на деяких мапах кінця 20-го та початку 21-го століть ця водойма позначена вже як ”Скельна”.
Хоча насправді тоді офіційно цю назву ще не було затверджено. Вже зараз Рада з питань історії, культурної спадщини та топоніміки, яка є дорадчо-консультативним органом при виконавчому комітеті Вінницької міської ради, рекомендувала надати цій річці назву “Скельна” і наступний крок за депутатами міськради.
«Особливість цього місця особливо для мене в тому, що не виїжджаючи за межі міста, ти можеш відчути себе десь далеко за мегаполісом. Тут практично не чутно шуму міста й доріг. Цьому сприяє рельєф – круті береги. Також тут доволі родючий ґрунт і на берегах виросла фантастична рослинність. Фактично вся ця екосистема хоч і ослаблена, але існує та створює природний контраст з “кам’яними джунглями” і певним магічним чином сюди приваблює», – розповів Євгеній.
Незабаром активісти планують влаштувати ще декілька лекцій поблизу Скельної.
Вінниця.info, світлини зі сторінки Малі річки Вінниці