
Співробітники ДБР викрили начальника навчального курсу факультету підготовки фахівців забезпечення та експлуатації військової техніки Одеської Військової академії, який вимагав у курсантів гроші.
За даними слідства, четверо курсантів академії пожартували з однокурсника, сховавши його мопед недалеко від навчального закладу. Транспортний засіб було вкрадено невідомим, і потерпілий звернувся до поліції. Куратор курсантів – начальник навчального курсу – супроводжував хлопців у відділ поліції та згодом заявив їм, що може «врегулювати питання» із правоохоронцями. А за «послугу» він зажадав 8,8 тис. доларів США, погрожуючи курсантам 8 роками ув’язнення та відрахуванням з академії у разі відмови платити.
Після отримання першої частини суми підозрюваний змусив хлопців написати розписку про заборгованість, що нібито залишилася. 12 листопада 2025 року правоохоронці затримали посадовця після отримання другої частини оплати.
Йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України («Зловживання впливом»). Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.
ДБР перевіряє, чи фігурант мав реальні можливості «домовитися» з поліцією, і чи можлива причетність правоохоронців до передбачуваної угоди.
