За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Військовослужбовці Закарпатського ОТЦК та СП стали донорами крові. Закарпатський ОТЦ та СП/Facebook
Військовослужбовці та працівники Закарпатського ОТЦК та СП 8 серпня здавали кров для поранених військових.
Про це Суспільному повідомив представник служби зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП Сергій Гудак.
За його словами до акції задачі крові в Закарпатській станції переливання долучилися 20 військовослужбовців Закарпатського ОТЦК та СП.
"Військовослужбовці обласного центру комплектування та соціальної підтримки не вперше виступають донорами. У деяких з наших співробітників в посвідченні донора стоять відмітки за 20 сеансів здачі крові", — розповів Сергій Гудак.
Військовослужбовці Закарпатського ОТЦК та СП стали донорами крові. Закарпатський ОТЦ та СП/Facebook
Працівники Закарпатського ОТЦК та СП запрошують всіх закарпатців при можливості долучитися до здачі крові: "Ваша кров може врятувати життя воїнів, які пролили власну заради України".
Військовослужбовці Закарпатського ОТЦК та СП стали донорами крові. Закарпатський ОТЦ та СП/Facebook
Здати кров можуть всі охочі в Закарпатській обласній станції переливання крові з понеділка до п'ятниці з 9:00-14:00 за адресою: місто Ужгород, вулиця Івана Чендея, 15.
Хто може бути донором крові і як готуватися до здачі крові — МОЗ
Донором крові в Україні може бути людина віком від 18 років, вагою від 50 кг.
Абсолютні протипоказання для донорства крові та її компонентів
Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з інфекційними, паразитарними та соматичними захворюваннями: СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс, гепатит, туберкульоз, бруцельоз, злоякісні новотвори, хвороби крові, органічні захворювання ЦНС, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання, органів травлення, захворювання печінки та жовчних шляхів, захворювання нирок, шкіри тощо.
Як підготуватися до здачі крові
Кров здають у першій половині дня. Перед цим варто виспатися, а напередодні — не перевтомлюватися. За 48 годин до донації не слід вживати алкоголь та медикаменти.
Протягом доби перед здачею крові необхідно дотримуватися нескладної дієти, відмовившись від: молочних продуктів, яєць, жирного м’яса, ковбас, копчених виробів, снеків і фастфуду, солодощів.
Основу меню мають складати вуглеводи — каші, макарони, картопля (печена або варена), хліб. Жири краще вживати лише рослинні, м’ясо та рибу — тільки нежирних сортів. Зранку перед донацією слід легко поснідати, наприклад, кашею на воді та солодким чаєм з печивом. Каву краще не пити ні перед процедурою, ні після.
Після донації, за можливості, уникайте суттєвих фізичних навантажень та алкоголю протягом 12 годин, вдосталь їжте і пийте більше рідини.