“Війна – це коли нас хочуть стерти”: історія вінничанина, який рятує оборонців

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Олександр Паньковецький. Суспільне Вінниця

Медик згадав про нетипові ситуації на фронті, зокрема стабілізацію пацієнта з інфарктом або успішне лікування важких травм голови.

"Часто траплялися випадки, коли здавалося, що боєць не виживе. Однак у підсумку він виживав. Не знаю, чи це завдяки нашій допомозі, Божій волі, чи його власній мотивації. Серед нетипових ситуацій був випадок інфаркту на стабілізаційному пункті. Пацієнт похилого віку скаржився на стенокардію. Його доставили на стабілізаційний пункт, де стабілізували стан і відправили на ПХГПередова хірургічна група (ПХГ) Медичних сил Збройних сил України – це тимчасово створена військово – організаційна структура або підрозділ зі складу військово-медичних закладів для підсилення спроможностей етапів медичної евакуації з метою наближення надання невідкладної кваліфікованої хірургічної допомги в районах прогнозованих масових санітарних втрат.. Інфаркт на передовій — це нетипово, це був одиничний випадок. Поранення голови, яке ми називаємо "в кашу" — це жахлива картина. Однак навіть у таких ситуаціях люди інколи виживали, а в деяких випадках вдавалося зберегти функцію зору. Також траплялися поранення черевної порожнини, що здавалися несумісними з життям, але навіть тоді бійці виживали", — розповів Олександр.

Евакуація поранених — одна з найбільш небезпечних складових роботи. Армія РФ часто обстрілює точки підбору, тому маршрути постійно змінюють.

"Було, що доводилося залишати стабілізаційний пункт, бо ворог засікав його розташування і відкривав вогонь. Це складно, адже такі пункти є життєво важливими для порятунку", — розповів лікар.

Олександр Паньковецький з побратимами. Суспільне Вінниця

Для лікаря найбільшим рушієм залишається віра у перемогу та ненависть до росіян, сказав Олександр.

"Найбільше мотивує ненависть до ворога. Я просто знаю, що потрібно рухатися далі. Головне — досягти кінцевого результату, ось і все. Нам ніхто не допоможе в цій війні, ми повинні впоратися самі. Наші партнери, як видно, часто вагаються і крутять носом. Ніхто, окрім нас, це і є основна мотивація. Якщо ми не зробимо свою роботу, то зроблять нас, — сказав медик.

Війна може бути з позиції нападника або оборони. Війна — це коли нас хочуть стерти. Нас стирають: нашу мову, нашу культуру, наші пам'ятки. Вони б'ють навіть по "Охматдиту". Нас просто знищують. Це геноцид, і я так вважаю. Ми зобов’язані вистояти".

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Новини України