Відділення фізичної і реабілітаційної медицини у Гадячі: яке відновлення і хто може пройти

За інформацією: Суспільне Полтава.

Більше трьох сотень людей пройшли відновлення у новоствореному відділенні фізичної та реабілітаційної медицини у Гадячі. Лікування у відділенні люди проходять, зокрема, після травм, поранень та інсультів.

Про це Суспільному розповіла його завідувачка Поліна Ярошенко.

56-річна Людмила Трофімова відновлюється у відділенні фізичної та реабілітаційної медицини Гадяцької лікарні після черепно-мозкової травми.

"У мене дуже боліла голова, я звернулась до сімейного, він мене трохи полікував, але нічого не допомагало, потім приймала знеболювальне, теж не допомогло, а потім син каже: "Мамо, швидко на КТ". Виявили велику гематому в голові, потім після операції реанімація. І оце таке трапилося з рукою і ногою ще в Полтаві, а до операції була ходяча", — розповіла пацієнтка Людмила Трофімова.

Людмила Трофімова проходить відновлення у відділенні фізичної та реабілітаційної медицини у Гадячі. Суспільне Полтава

"У пацієнтки внаслідок черепно-мозкової травми з’явилась геміплегія лівої сторони – це часткове порушення кінцівок верхньої і нижньої. І за допомогою цього апарату ми розробляємо пасивний рух у суглобах. На цьому апараті це колінний суглоб", — продовжила фізична терапевтка Єлизавета Тригуб.

Відділення фізичної й реабілітаційної медицини у Гадячі відкрили цьогоріч. Відновлення у ньому пройшли вже більше трьох сотень людей.

"У нас є два напрямки надання реабілітаційної допомоги – це неврологічний і ортопедичний. Люди, які перенесли неврологічну тяжку подію, інсульт, наприклад, або мають остеохондроз, ускладнений грижами, порушення ходьби. Те ж саме стосується і поранених хворих", — додала завідувачка відділення фізичної та реабілітаційної медицини Поліна Ярошенко.

Реабілітаційний зал у відділенні фізичної і реабілітаційної медицини у Гадячі. Суспільне Полтава

Зі слів завідувачки, відділення ФРМ розраховане на два десятки людей. Однак допомогу надають і пацієнтам з інших відділень лікарні.

"Є три періоди реабілітації – це гострий, післягострий і відтермінований період, тобто, довготривалої реабілітації. У нашому відділенні надається саме другий і третій період – це післягострий і відтермінований. Гострий період надається у тих відділеннях, де пацієнт перебуває першочергово", — розповів лікар фізичної та реабілітаційної медицини Владислав Таран.

Лікування у відділенні безплатне, потрапити на відновлення можна за направленням від спеціаліста.

Галина Борейко проходить реабілітацію після аварії. Суспільне Полтава

"У нашому відділенні два реабілітаційних зали – великий і малий. Також оснащені кабінети індивідуальної терапії, кабінет асистивних технологій, де зберігаються всі допоміжні засоби пересування, такі як милиці, палиці. Це видається людям безплатно", — продовжила асистентка фізичного терапевта Оксана Коренівська.

"Повністю все обладнання, яке по пакету НСЗУ, у нас є у відділенні. Але, що найголовніше для реабілітації доказової – це наявність усіх фахівців, які надають ці послуги. Це реабілітація активна, вона не підв’язана тільки під фізпроцедури чи пасивні рухи, це здебільшого виконуються разом із фізичним терапевтом, з асистентом, у нас є ерготерапевти, асистенти їхні, психолог", — додала завідувачка відділення фізичної та реабілітаційної медицини Поліна Ярошенко.

Зі слів завідувачки, на ремонт та обладнання відділення реабілітації у Гадячі спрямували 7 мільйонів гривень. Це гроші громади та лікарні.

Новини України