За інформацією: Суспільне Хмельницький.
“Віддаємо свою кров, щоб врятувати чиєсь життя”. Історії волонтерів Закарпаття. Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська
У День волонтера 10 активістів ГО "Рух підтримки закарпатських військових" розпочали із візиту у Закарпатську обласну станцію переливання крові. Акцію підготували за декілька днів, каже волонтерка Вікторія Жуйко, хоча донорами крові на постійній основі є чимало представників організації.
Злата Мікрюкова у цей день вчетверте стала донором. А волонтерить із 2014-го року. "Наша волонтерська організація вирішила підтримати тих, хто має потребу у крові, прийти і здати власну кров. Зазвичай я готую. Спочатку це були кекси для ярмарків. У нас є напрямок волонтерської організації "Помагатори". Ми відвідуємо поранених у лікарнях. Це був новий досвід, тому що для кількості ще не готувала. Це могло бути і 50 порцій", — каже Злата Мікрюкова.
У обласній станції переливання крові не вистачає, бо передають в різні медзаклади, розповіла виконувачка обов’язків директора закладу Мирослава Хрипак. "Один донор рятує щонайменше три життя. Кожна людина, яка здала компоненти крові, виходить з ейфорією, що вона когось врятувала, комусь допомогла".
Підтримати закарпатських колег приїхав Григорій Янченко. В Ужгороді волонтер вдруге. Навесні приїжджав на Закарпаття під час свого волонтерського туру. Зараз, каже, знову мандрує містами України й збирає гроші для ЗСУ. У волонтерстві Григорій Янченко із початку російсько-української війни. "За майже 11 років зібрав 9 мільйонів гривень. Цікаво, що за час повномасштабної війни я зібрав десь половину тієї суми", — розповів Григорій Янченко.
“Віддаємо свою кров, щоб врятувати чиєсь життя”. Історії закарпатських волонтерів. Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська
Активісти ГО "Рух підтримки закарпатських військових" здавали кров упродовж тижня. Кожен у зручний для себе час. У День волонтера на станцію переливання крові прийшли одночасно 10 людей. Вікторія Жуйко донором крові стала вшосте. "Чому кров ми вирішили здати? Який може бути корпоратив на День волонтера кращий, ніж смачна булочка і гарячий чай, знаючи, що ти робиш важливу справу. Нас усі знають як волонтерів "Руху підтримки закарпатських військових", тобто тих, хто робить дрони. Одна розумна людина сказала, що дрони — це основа кровоносної системи армії в сучасному світі, в сучасній війні. Тож з одного боку ми насичуємо цю систему дронами, з іншого боку віддаємо свою кров, щоб урятувати життя", — розповіла волонтерка.
“Віддаємо свою кров, щоб врятувати чиєсь життя”. Історії закарпатських волонтерів. Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська