Відбулася інтронізація архиєпископа Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Теодора Мартинюка

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Теодору Мартинюку вручили символи духовної влади. Суспільне Тернопіль

“Цю службу Божу, я молився за всіх наших загиблих воїнів, поранених, усіх хто зникли безвісті та тих, хто в полоні. Це за них сьогоднішня моя молитва”. Теодор Мартинюкархиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ

"Цей тиждень почався з великої трагедії, від того удару дроном, який забрав життя та багато іншого забрав. Повірте, ми за вас дуже переживали та молилися. Сьогодні вся Україна – зранена. Нехай сьогоднішня наша подія буде бальзамом на рани Тернополя. Пам’ятайте, що ваша церква з вами", — сказав глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.

Інтронізація, Теодор Мартинюк Тернопіль, грудень 2024 Суспільне Тернопіль

Інтронізація, Теодор Мартинюк Тернопіль, грудень 2024 Суспільне Тернопіль

Інтронізація, Теодор Мартинюк Тернопіль, грудень 2024 Суспільне Тернопіль

Інтронізація, Теодор Мартинюк Тернопіль, грудень 2024 Суспільне Тернопіль

На літургію прийшла тернополянка Надія Ярема.

"Ми раді, що архиєпископом став владика Теодор. Він дійсно монах, дуже віруючий чоловік, ми сподіваємося, що він дійсно буде нас підтримувати. Зараз всім нам потрібно слово "не бійся" та маємо робити, що можемо для нашої перемоги", — розповіла Ярема.

Надія Ярема. Суспільне Тернопіль

У жовтні цього року Блаженніший Святослав за згодою Синоду прийняв зречення з урядів трьох архиєреїв, які досягли 75-річного віку. Серед них — митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. На їхні місця призначили нових правлячих єпископів. Митрополита Василія Семенюка наслідував єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Теодор Мартинюк. Про це повідомили на сайті Української греко-католицької церкви.

Василій Семенюк. Суспільне Тернопіль

"Ви знаєте, що я так просив його, аби він був митрополитом, а він не хотів, я навіть плакав та просив його. Я молився і Бог дав, що він став митрополитом. Я хочу сьогодні всім подякувати, подякувати тим, хто зі мною розбудовували Зарваницю, там нічого не було. Ми 2 роки туди возили землю", — сказав вислужений митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк.

Митрополит Тернопільський і Кременецький ПЦУ Нестор . Суспільне Тернопіль

На чин інтронізаціїІнтронізація — це урочиста церемонія, що знаменує входження нового правлячого єпископа на престол та офіційний початок виконання його обов’язків. Вона проходить під час Архиєрейської Божественної Літургії. Згідно з кан. 189 Кодексу канонів Східних Церков, єпархіальний єпископ канонічно перебирає єпархію через законну інтронізацію, під час якої прилюдно зачитуються апостольські або патріарші листи про призначення. також прийшов митрополит Тернопільський і Кременецький Православної церкви України Нестор.

"Ми завжди разом і в допомозі нашим військовим, і в розбудові української державності, і сьогодні в радості Тернопільсько-Зборівської митрополії також разом".

Василій Семенюк був на посаді правлячого архієрея близько 20 років, розповів синкел Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Віталій Козак.

Священник Віталій Козак. Суспільне Тернопіль

"Сьогоднішня подія — нова сторінка в історії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Блаженніший патріарх Святослав Шевчук прибув з Києва разом з апостольським нунцієм та іншими єпископами, щоб урочисто інтронізувати на архиєпископський і митрополичий престіл нового митрополита. Попередній митрополит Василій увійшов в пенсійний вік, написав зречення свого уряду і Cинод обрав нового митрополита. Святійший Папа Франциск поблагословив і підтвердив цю особу. З нинішнього дня владика Теодор зможе прийняти цей престіл і стати керманичем архієпархії та митрополії", — сказав о.Віталій Козак.

Чин інтронізації в Архикатедральному соборі, Тернопіль. Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, вчора, 7 грудня у Тернополі погасили поштову марку і конверт з нагоди інтронізації архиєпископа і митрополита Теодора Мартинюка.

Що відомо про Теодора Мартинюка

Теодор Мартинюк народився 1 лютого 1974 року в с. Дора Надвірнянського району Івано-Франківської області. У 1993 році вступив до Свято-Успенської унівської лаври Студійського уставу, де в 1997 році отримав малу схиму. Богословську освіту здобув у Люблінському католицькому університеті. Канонічне право вивчав у Римі. Крім цього, студіював французьку мову в Парижі.

Священничі свячення отримав 20 січня 2000 року. В 2010–2015 роках був ігуменом Свято-Успенської унівської лаври, викладав східне канонічне право в Папському східному інституті та служив заступником голови Ради вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя УГКЦ.

12 березня 2015 року був призначений єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та титулярним єпископом Мопти. Єпископська хіротонія відбулася 22 травня 2015 року в Зарваниці.

Новини України