За інформацією: Суспільне Полтава.
29 червня у Полтаві відкрили "Ветеранський центр". Це комунальний заклад, де надаватимуть, зокрема, консультації щодо оформлення документів, психологічну та реабілітаційну допомогу. Послуги надаватимуть для чинних військовослужбовців і ветеранів, членів їхніх сімей, а також рідних полеглих захисників України.
Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків керівника комунальної установи Артем Ліфрідов.
"Ми будемо надавати інформаційні та консультативні послуги. Тобто, всі запити по юридичних питаннях, психологічна підтримка, фізична реабілітація. Просто супровід. У нас принцип роботи кейс менеджменту. Тобто, у нас не просто там прийняв заявку, до побачення. Ми приймаємо заявку і супроводжуємо людину до кінця, до вирішення її проблеми", — повідомив керівник ветеранського простору.
За словами Артема Ліфрідова, нині у центрі працює дев’ятеро фахівців.
"Наша команда повністю вся дотична до ветеранського суспільства. Ми всі колишні діючі військовослужбовці, ветерани, або у дівчат у всіх їхні чоловіки, брати, батьки зараз служать у Збройних силах України", — повідомив керівник.
Відкриття ветеранського центру у Полтаві 29 червня. Суспільне Полтава
Облаштували центр за грантові гроші. Це близько 800 тисяч гривень. Такий комунальний ветеранський простір буде першим у громаді.
"Це комунальний заклад. Фінансування поточних витрат і зарплат – це міська рада. Але хочу сказати про те, що ми дуже активно співпрацюємо з грантодавцями. Тобто, міжнародні партнери радо дають допомогу, якщо притомні проєкти, якщо сучасні вони, правильні, вони допомагають у цьому", — додав Артем Ліфрідов.
На відкритті "Ветеранського центру Полтави" підписали меморандуми про співпрацю із військовими підрозділами.
"Я думаю, що це набагато полегшить і ветеранам, і родинам усі бюрократичні процеси, так само й психологічно їм буде набагато легше. Насамперед – це лікування ветеранів, лікування хлопців, які планують повертатися назад у стрій, це допомога родинам і допомога дітям. Це поховання, меморіалізація. Ми сподіваємося, що ми будемо плідно співпрацювати", — розповіла представниця патронатної служби "Азову" Олена Толкачова.
На відкритті центру підписали меморандуми про співпрацю із військовими підрозділами. Суспільне Полтава
Також на відкритті центру 29 червня презентували команду та напрямки роботи.
"Сьогодні в Україні близько 400 ветеранських просторів. Основним, як ми вклали у методичні рекомендації, це є психосоціальна реабілітація, психологічна допомога, фізкультурно-спортивна реабілітація, зона дозвілля і зона професійної адаптації. У ветеранському просторі застосовується принцип індивідуального підходу. Тобто, кожен випадок супроводжується індивідуально", — повідомив заступник міністра у справах ветеранів України Фархад Фархадов.
"Як приїхав із госпіталя були деякі питання. Я звернувся до хлопців за юридичною допомогою, а де знайти те, де знайти протезні якісь штуки. Відразу мені допомогли, в цей же день мені дали номери телефонів, куди я можу звернутися. Тому, наскільки ця штука важлива, коли хлопці будуть приїжджати з питаннями, їм вже є куди звернутися, тобто вони не залишаються самі", — поділився військовослужбовець Олександр Журавель.