За інформацією: Суспільне Чернігів.
Колаж, на якому зображені ключі та будинок. Getty Images
Попередньо, 50 мільйонів гривень з міського бюджету Чернігова спрямують у 2025 році на компенсацію за придбане житло ветеранами-захисниками з інвалідністю. 19 грудня виконавчий комітет міськради погодив проєкт "Програми забезпечення житлом окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, на період 2025-2027 років".
Про це Суспільному повідомили у пресслужбі Чернігівської міської ради.
Як йдеться у документі, програма спрямована на розв'язання проблеми забезпечення житлом людей з інвалідністю внаслідок війни.
"Зокрема тих, хто отримав поранення, травми або захворювання під час участі в антитерористичній операції, забезпечення національної безпеки й оборони України, а також внаслідок збройної агресії РФ", — йдеться у документі.
На даний час у Чернігові проживає 528 людей, що мають статус осіб з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в захисті України від військової агресії РФ.
"Право на отримання грошової компенсації мають особи, які потребують поліпшення житлових умов, включені до списків осіб, які користуються правом позачергового одержання жилих приміщень за місцем реєстрації у Чернігові".
Програмою передбачені такі умови та механізм виплати грошової компенсації на придбання житла у Чернігові:
- заявник та члени його сім’ї мають перебувати на квартирному обліку, бути включеними до списків осіб, які користуються правом позачергового одержання житла у Чернігові;
- заявник має відкрити поточний рахунок (за стандартом IBAN) у відділенні АТ "Ощадбанк";
- має бути довідка про відсутність судимостей;
- придбати житло необхідно протягом одного року з дня зарахування коштів на рахунок.
Також зазначається, що грошова компенсація надається за умови реєстрації місця проживання заявника у Чернігові до 1 січня 2022 року.
Для призначення грошової компенсації потрібно звернутись із письмовою заявою та пакетом документів до департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради.
До заяви додаються копії документів, з пред’явленням оригіналів:
- документ, що посвідчує особу, його законного представника чи уповноважену особу;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- посвідчення встановленого зразка, що підтверджує статус особи з інвалідністю внаслідок війни;
- документи, передбачені пунктом 4 "Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни…"
- довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності;
- документи, що посвідчують родинні стосунки між особою з інвалідністю і членами його сім’ї, на яких нараховується грошова компенсація, які разом з ним перебувають на квартирному обліку;
- витяг з рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради про взяття заявника та членів його сім’ї на квартирний облік;
- довідки про наявність/відсутність зареєстрованого до 31 грудня 2012 року права власності на житло, яке розташоване в населених пунктах на підконтрольній Україні території, за заявником та членами його сім’ї, на яких нараховується грошова компенсація.
- довідки, про відсутність чи наявність судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством, витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
- довідка з установи банку (Ощадбанку) про відкриття рахунку;
- інші документи.
До заяви додається також згода, викладена письмово у довільній формі, членів сім’ї заявника (крім малолітніх та неповнолітніх дітей), на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок матеріальної допомоги на придбання житла.
Як зазначається у Програмі, за результатами розгляду заяви та у разі прийняття рішення про призначення грошової компенсації комісія обраховує розмір грошової компенсації для придбання житла виходячи з таких нормативів:
- за нормою 13,65 метра квадратного жилої площі на кожного члена сім’ї заявника;
- додатково 35,22 метра квадратного загальної площі на сім’ю;
- додатково 10 метрів квадратних жилої площі на кожного члена сім’ї, який є особою або дитиною з інвалідністю.
"У разі придбання житла кошти призначеної компенсації департаментом перераховуються на рахунок заявника, відкритий у відділенні АТ «Ощадбанк». Департамент дає згоду на переказ коштів на рахунок, зазначений у договорі купівлі-продажу. Заявник подає департаменту один примірник договору купівлі-продажу, в якому повинно бути зазначено про те, що житло набувається у власність з розрахунком грошової компенсації", — йдеться у Програмі.
У випадку придбання житла вартістю меншою, ніж розмір грошової компенсації, надлишок коштів повертається до бюджету Чернігівської територіальної громади.
У випадку придбання житла вартістю більшою за суму грошової компенсації, заявник сплачує різницю сам.
Нагадаємо, 5 грудня тодішній в.о. міського голови Олександр Ломако під час засідання в міській раді представив проєкт бюджету на наступний рік, зокрема, йшлося і про 50 мільйонів гривень, які спрямують на забезпечення житлом ветеранів-захисників, що мають інвалідність III групи.