За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Незалежна мусульманська громада “Алушта”. Кримська солідарність
Верховний суд Криму задовольнив позов "Міністерства юстиції Криму" та ухвалив рішення про ліквідацію незалежної мусульманської громади "Алушта". Громада опинилася під тиском окупаційної влади через низку звинувачень, які, за словами юристів, мають політичне підґрунтя.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це розповів адвокат Рустем Кямілєв громадській організації "Кримська солідарність".
За словами Кямілєва, Мін'юст Криму аргументував позов тим, що громада своєчасно не виключила зі свого складу колишнього голову Ленура Халілова та інших членів, яких засудили за причетність до "Хізб ут-Тахрір". Також серед звинувачень фігурують порушення, пов'язані з нібито місіонерською діяльністю та "розповсюдженням екстремістських матеріалів".
"Усі ці порушення лягли в основу цього позову. Ми заявляли, що якщо переслідування релігійної громади "Алушта" триватиме, це буде порушенням Міжнародного пакту з прав людини на свободу віросповідання. Суду це було, мабуть, нецікаво, і вони попросили від нас інші пояснення", — каже Кямілєв.
Він зазначив, що не знає, що лягло в мотивувальну частину рішення Верховного суду, оскільки суддя зачитав лише резолютивну частину.
"Звичайно, ми оскаржуватимемо далі. Сформовано справи і до ЄСПЛ, і до Комітету з прав людини ООН про те, що мусульманську релігійну громаду переслідують через помсту за їхню позицію", — додав Кямілєв.
Про позов Мін'юсту Криму проти незалежної мусульманської громади "Алушта" стало відомо наприкінці серпня цього року. Громада, яка існує з 90-х років, була офіційно зареєстрована як незалежна.
Після окупації Криму у 2014 році, громада була змушена пройти перереєстрацію відповідно до російського законодавства. З того часу на неї почали чинити тиск, оскільки вона не підконтрольна Духовному управлінню мусульман Криму.
Як зазначив адвокат Кямілев, статут організації не містить жодних суперечностей і підтверджує її законність, про що свідчить перереєстрація у 2016 році. Правопорушення, на які посилаються влада, є лише формальним приводом для ліквідації громади "Алушта".